a
HomeDom i wnętrzeAranżacja salonu – jak sobie nie zaszkodzić?

Aranżacja salonu – jak sobie nie zaszkodzić?

Aranżacja salonu – jak sobie nie zaszkodzić?

Urządzanie salonu bez pomocy dekoratora wnętrz to zadanie trudniejsze i bardziej złożone niżby się mogło wydawać. Kilka drobnych potknięć wystarczy, aby z założenia designerski salon w stylu loftu stał się niefunkcjonalną i pozbawioną polotu imitacją pierwowzoru. Jakie są najczęściej popełniane błędy i jak uniknąć wnętrzarskich grzechów? Sprawdź!

Ślepe podążanie za modą

Kiedy zastanawiamy się, jak dobrać meble do salonu oraz jaka kolorystyka i materiały będą najlepsze, przeważnie sięgamy do Internetu, gdzie aż roi się od stron z nowoczesnymi inspiracjami. Według porad samozwańczych specjalistów, kilka designerskich mebli czy dodatków wystarczy, żeby wiernie odwzorować prezentowaną kompozycję. W rzeczywistości często okazuje się, że kluczową rolę w aranżacji mieszkania nie odgrywają meble czy ściany, ale układ mieszkania, rozmieszczenie okien i warunki budynku, które szybko weryfikują nasze aranżacyjne plany. Co więcej, zanim zaczniesz kuć ściany zastanów się, czy moda na beton albo cegłę nie minie wraz z końcem sezonu.

Stylistyczny misz-masz

Łazienka z orientalnymi dekorami, skandynawska kuchnia i nowoczesny salon – być może także z tych pomieszczeń prezentuje się efektownie, jednak nie w jednym mieszkaniu! Aby całość prezentowała się naprawdę estetycznie, konieczne jest skonkretyzowanie stylu, który będzie dominował w całym domu.

Przedkładanie designu nad funkcjonalność

Salon to miejsce, w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości, oddajemy się rozrywkom, a dodatkowo nieraz spędzamy noce. Aby pokój jak najlepiej spełniał wszystkie swoje funkcje, powinieneś szukać mebli nie tylko designerskich, ale przede wszystkim funkcjonalnych. Nowoczesne meble do salonu oferowane przez solidnych producentów są nie tylko modnym dodatkiem, ale również funkcjonalnym wyposażeniem, które ułatwia i umila codzienne życie dzięki swojej pojemności, powierzchni łatwej w czyszczeniu oraz szeregu innowacyjnych rozwiązań.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

holard.net pssz.pl web7group.com