a
HomeDom i wnętrzeJaka szafa do konkretnego pomieszczenia?

Jaka szafa do konkretnego pomieszczenia?

Jaka szafa do konkretnego pomieszczenia?

szafy

Szafy w mieszkaniu pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim pozwalają na przechowywanie konkretnych ubrań – również tych wierzchnich. W szafach często zdarza nam się przechowywać również buty, książki, dokumenty. Ważne jest, aby dopasować rodzaj szafy do naszych oczekiwań i potrzeb. Od czego zacząć?

Szafa idealna!

Zanim zdecydujemy się na konkretną szafę konieczne jest określenie, jakie są nasze potrzeby. Czy szafa ma posiadać drążek do wieszania na wieszaku? Czy szafa ma mieć wewnętrzne półeczki? Im dokładniej określimy te parametry – tym lepiej. Niektórzy producenci dają możliwość dokonywania pewnych zmian we wnętrzu szafy. To spore ułatwienie dla osób, którym podoba się dany model, ale nie odpowiada im wnętrze i wyposażenie.

Szafa w konkretnych pomieszczeniach

Zacznijmy od szafy w przedpokoju – jest ona wykorzystywana do przechowywania ubrań wierzchnich, szalów, czapek oraz nierzadko obuwia. Szafa taka powinna być wykonana z trwałych materiałów – może zdarzyć się że przypadkowo uderzymy w nią butem wyjściowym. Odpowiednio dobrany materiał sprawi, że niewielkie uderzenia nie pozostawią śladów. Istotne jest, aby szafa nie zajmowała większości przedpokoju. Są to niewielkie pomieszczenia, dlatego istotne jest dobranie mebla, który optycznie nie zmniejszy ich jeszcze bardziej.

Szafy w sypialniach przeznaczamy zazwyczaj na przechowywanie ubrań codziennych, bielizny. Wiele osób znajduje w nich miejsca także na biżuterię czy dokumenty. Te ostatnie należy trzymać w segregatorach – warto więc wybrać szafę, która umożliwi ich bezpieczne przechowywanie. Szafa w sypialni powinna być dobrana stylem do reszty mebli – większość producentów udostępnia całe zestawy meblowe dedykowane sypialniom.

Innym typem szaf są te umieszczane w pokojach dziecięcych. Odznacza je żywa kolorystyka oraz prosta budowa. Producenci oferują mniejsze modele dla dzieci, aby maluchy modły z nich samodzielnie korzystać.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com