a
HomeDom i wnętrzeProblematyczny salon w bloku

Problematyczny salon w bloku

Problematyczny salon w bloku

Urządzenie swojego mieszkania jest wielką przyjemnością, ale również wyzwaniem. Właściciele dużych, przestronnych domów mogą puścić wodze fantazji i nie przejmować się żadnymi ograniczeniami. W przypadku konieczności zaadaptowania małego salonu w bloku zadanie poważnie się komplikuje. Czym kierować się podczas urządzania niewielkiego pokoju? Sprawdź nasze rady i stwórz atrakcyjny salon, niezależnie od jego metrażu!

Stwórz głębie

Ograniczenia przestrzenne wcale nie muszą być przeszkodą na drodze do stworzenia pięknego i funkcjonalnego salonu. Od czego zacząć urządzanie wnętrza? Od doboru kolorów! Bazą aranżacji małych wnętrz powinna być jasna paleta kolorystyczna. Kremowa farba na ścianach i panele z drewna o jasnej, naturalnej powierzchni sprawią, że nawet jasne pomieszczenie będzie wydawać się większe i przytulne. Nie musisz malować wszystkich ścian rozbielonymi farbami – ciekawy, modny efekt uzyskasz, kiedy jedną ze ścian wyeksponujesz za pomocą fototapety albo jasnej cegły klinkierowej. Nowoczesne, wielkoformatowe obrazy są modną dekoracją, która w niczym nie przypomina tandetnych obrazów, jakie pamiętamy z czasów PRL-u. Stylowe grafiki 3D lub stonowane, naturalne krajobrazy doskonale współgrają z trendami wnętrzarskimi.

Meble Forte idealne do małego salonu

Unikaj ciężkich mebli z litego drewna. Dużo lepiej niż masywna zabudowa sprawdzą się lekkie meble wykonane z płyty meblowej o jasnej, odbijającej światło powierzchni. Warto skupić się na meblach urozmaiconych lustrami, przeszkleniami i podświetleniami, które dodadzą zabudowie lekkości (takie rozwiązania zastosowane zostały na przykład w meblach Forte). Jasna kompozycja nie będzie prezentować się mdło, kiedy uzupełnisz ją o wyraziste dodatki – kolorowe poduszki, designerską lampę i kwiaty w minimalistycznych doniczkach.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

luxuryartcinema.pl http://parasoledoogrodu.pl etc-sa.com