a
HomeDom i wnętrzeSalon i jego wyraźne akcenty

Salon i jego wyraźne akcenty

Salon i jego wyraźne akcenty

Salon jest miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu na odpoczynku lub podczas spotkania ze swoimi gośćmi. Warto więc w odpowiedni sposób przyłożyć się do urządzenia tego pokoju dziennego, dzięki czemu z większą przyjemnością będziemy tam przebywać.

Salon i jego kolory

Podstawą urządzenia salonu są kolory, które musimy dobrać według swojego gustu. Z palety barw możemy wybrać kolory chromatyczne lub też achromatyczne. Czym się one od siebie różnią? Zacznijmy od grupy drugiej. Kolory achromatyczne to wszelkie biele, czernie, szarości. Podobno są to kolory niemodne, jednak nadal są inspiracją dla wielu projektów wnętrzarskich. Kolory chromatyczne to…właściwie wszystkie kolory oprócz tych wymienionych powyżej. Bardzo modne staje się ostatnio urządzanie salonu w butelkowej zieleni, lazurowym niebieskim, delikatnym brązie lub beżu. 

Wyposażenie do pokoju dziennego

Skoro już wybraliśmy kolor przewodni na ścianę i na podłogi, to czas na to aby nasz salon wyposażyć w meble. Dobrym pomysłem jest wybranie innego koloru – wyrazistego, który pomimo przeciwności będzie pięknie współgrał z motywem przewodnim naszego salonu. Dobrym pomysłem może być żółta kanapa, żółta pufa, żółty fotel na tle białych ścian. Może to być również kolor niebieski pasujący do odcinającego się białego, itd. Dzięki umiejętnemu dobraniu przeciwstawnych kolorów można stworzyć naprawdę wspaniale urządzone wnętrza. Przy czym nie zapominajmy, że jest to modne rozwiązanie, które jednak nie pasuje do gustów wszystkich osób. 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

saw-iso.pl http://baoqieateri.com/zestawy-garnkow-co-wybrac/ http://parasoleonline.pl