a
HomeDom i wnętrzeSzafa w domu

Szafa w domu

Szafa w domu

szafy

Szafy w mieszkaniach pełnią wiele funkcji – są wykorzystywane nie tylko do przechowywania ubrań i dodatków, ale również dokumentów, książek a nawet suchych produktów spożywczych o długiej dacie ważności. Szafy stwarzają doskonałą okazję do przechowywania przedmiotów, które wykorzystywane są okazjonalnie, a których nie chcemy trzymać na widoku.

Każda wnęka się liczy

Szafy tworzone na wymiar dają dodatkowo możliwość wykorzystania trudnych przestrzeni w obrębie mieszkania: wnęk, skosów i innych. Szafy tworzone na wymiar można zamówić zarówno w sklepach stolarskich, jak i dużych sklepach meblowych. Wybór może okazać się trudny, gdyż poza materiałami szafy różnią się wnętrzem. Na szczęście istnieje również możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza szafy i takiego rozplanowania kolejnych jej elementów, aby była idealnie dopasowana do naszych potrzeb.

Projektowanie szafy – możliwości

Podczas planowania własnej szafy konieczne jest przede wszystkim dobranie odpowiednich materiałów wierzchnich. Kolory i faktury powinny zostać dobrane pod względem tego, w jakim pomieszczeniu stać będzie ten mebel. Istotne jest oczywiście wnętrze. Znając szerokość i wysokość szafy, możemy wykorzystać nie tylko półki, ale i szyny, na których umieszczone będą szuflady, rurki na których powiesimy wieszaki i wiele innych.

Szafa powinna być dopasowana do tego, co zamierzamy w niej przechowywać. Jeśli planujemy przechowywanie dokumentów, konieczne jest wykorzystanie sztywnych profili oraz zamykanych szuflad, które ograniczą możliwość zabrudzenia czy zakurzenia dokumentów. Ważnym elementem jest także możliwość ustawienia sztywnych koszy czy skrzynek – w nich chowamy puszki, słoiki, suche przyprawy. Taka skrzynka powinna posiadać szyny, aby swoim ciężarem nie rysować półek.

Gotowe szafy – tradycyjne rozwiązanie

Nie trzeba od razu projektować szafy, żeby stworzyć coś ciekawego. Gotowe szafy dostępne od ręki też mają swój niezaprzeczalny urok – a ich największą zaletą jest to, że nie musimy czekać na ich skonstruowanie. Warto wiedzieć, że stworzenie szafy na wymiar to czasem nawet kilka tygodni!

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

https://duckduckgo.com https://czterykaty.pl/czterykaty/7,69505,26102351,modny-ogrod-balkon-i-taras-przeglad-trendow.html https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc pudełka reklamowe Protetyka Kraków