a
HomeDom i wnętrzeZestawy garnków ze stali – jak o nie dbać?

Zestawy garnków ze stali – jak o nie dbać?

Zestawy garnków ze stali – jak o nie dbać?

Garnki i patelnie wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej są wyposażeniem, które pomimo intensywnego użytkowania może wiernie służyć w kuchni przez wiele lat. Aby ulubione naczynia zachowały swoje właściwości oraz nienaganny wygląd, należy przestrzegać kilku zasad. Jakich? Sprawdź!

Nowe garnki

Zanim wypróbujesz swój zakup, należy odpowiednio przygotować naczynia do pierwszego użycia. W tym celu dokładnie umyj garnki miękką ściereczką (unikaj ostrych, drucianych myjek, które mogą porysować stalową powierzchnię), a następnie zagotuj w każdym z nich wodę. Po tych zabiegach możesz wreszcie wypróbować swoje kuchenne nowości w praktyce!

Jak myć stalowe zestawy garnków?

Wysokiej jakości wyroby ze stali posiadają w swoim składzie chrom i nikiel. Pierwiastki te zwiększają odporność metalu na zarysowania, nadają im większy połysk i antykorozyjność. Jeśli na Twoich garnkach wytłoczony został symbol 18/10, możesz bez obaw poddawać naczynia myciu w zmywarce. Ostre detergenty i wysokie ciśnienie nie będą stanowiły dla nich żadnego zagrożenia. Pamiętaj jednak, żeby zestawów garnków nie układać w jednej komorze z przedmiotami ze srebra. Po zakończonym myciu warto wytrzeć do sucha wszystkie elementy miękką ściereczką. Czasami zdarza się, że składniki mineralne wody osadzają się na ściankach, tworząc jasne plamy. Taki w pełni naturalny osad bez problemu usuniesz za pomocą octu lub soku z cytryny. Jeśli nalot jest ciemny, konieczne będzie użycie środka przeznaczonego do czyszczenia stali nierdzewnej. Ważne, żeby sól dodawać zawsze do gotującej się wody, nigdy zimnej. W przeciwnym razie nawet na najlepszych garnkach mogą pojawić się niewielkie, rdzawe plamki. Więcej praktycznych porad znajdziesz na stronie gerlach.pl.

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com