a
HomeDom i wnętrzeBiała otwarta kuchnia

Biała otwarta kuchnia

Biała otwarta kuchnia

Otwarta kuchnia to bardzo częsty wybór wielu właścicieli mieszkań. Ma ona wiele zalet i doskonale sprawdza się na otwartych planach. W dalszej części odpowiadamy na pytanie, czy biała otwarta kuchnia to dobry pomysł i jak można powiększyć ją optycznie z sąsiadującym pomieszaniem.

Czy biała otwarta kuchnia to dobry pomysł?

Jeśli posiadamy otwartą kuchnię, to bardzo dobrym pomysłem jest urządzenie jej w białej stylizacji. Biała kuchnia jest klasycznym oraz minimalistycznym wyborem. Oprócz rozświetlenia całego otwartego planu optycznie go powiększy, co sprawi wrażenie dużej przestrzeni. Biały kolor jest również klasycznym kolorem, dzięki czemu przy zmianie sąsiedniego pomieszczenia nie będzie konieczna również zmiana kuchni. Biały kolor sprawi też że kuchnia otwarta na salon będzie przytulna oraz jasna i nie będzie kontrastowała z materiałowymi sofami czy dywanem. Biały kolor również doskonale połączy się z innymi stylami salonu.

Dodatki kuchni – otwartość na salon

Bardzo dobrym pomysłem dzięki któremu nasza kuchnia będzie prezentowała się estetycznie i współgrała z otwartym planem pomieszczeń, są dodatki. Nawet jeśli salon czy jadalnia są urządzone w innym stylu, to właśnie elementy w tym samym kolorze umieszczone w białej kuchni połączą oba pomieszczenia. Jeśli salon ma niebieską tonację, warto zakupić niebieski toster, ustawić niebieskie kubki czy nanieść na ściany niebieskie wzory. Do kolejnych możliwości optycznego powiększenia wnętrza należą np. uchwyty szafek, lampy czy obicia krzeseł.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com