a
HomeDom i wnętrzeParasol ogrodowy – jaki wybrać?

Parasol ogrodowy – jaki wybrać?

Parasol ogrodowy – jaki wybrać?

Parasol ogrodowy – jaki wybrać?

Parasol ogrodowy może nie tylko skutecznie ochronić nas przed słońcem – dzisiaj projektanci mebli i dodatków ogrodowych dbają o to, aby parasol stał się także interesującą ozdobą każdej przestrzeni ogrodowej czy tarasu. Co warto wiedzieć o parasolach przed ich kupnem? Z pewnością warto rozejrzeć się za modele, który spełni nasze oczekiwania!

Dlaczego warto zainwestować w parasol ogrodowy?

Podstawą jest oczywiście ochrona przed słońcem. Nowoczesne parasole znacząco różnią się od propozycji znanych nam sprzed lat. Dzisiaj przede wszystkim stawia się na wysokiej klasy materiały. Dzięki nim nasza skóra i głowy będą chronione przed silnymi promieniami słonecznymi, ale również przed nieoczekiwanym deszczem.

Czym odznaczają się nowoczesne parasole ogrodowe?

Podstawą są wyselekcjonowane materiały oraz interesujące projekty wzorów. W przypadku stelaży parasole tworzone są z aluminium z licznymi domieszkami, przez co konstrukcja jest wytrzymała na uszkodzenia i odkształcenia, ale i na wnikanie wilgoci czy pojawianie się rdzy. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość kotwienia parasola do ziemi, jak również umieszczenie go na ruchomym stojaku. Zastanawiając się jaki wybrać parasol ogrodowy możemy wybierać pomiędzy modelami z nogą boczną lub centralną.

Zwróć uwagę na baldachim!

Kluczowym elementem parasola ogrodowego jest oczywiście baldachim. Te tworzone są dzisiaj z materiałów technicznych, najczęściej poliestrowych, odpowiednio zabezpieczonych przed uszkodzeniami mechanicznymi, wnikaniem wilgoci, brudu. Baldachimy nierzadko pokrywane są również warstwą poliuretanu, który zapewnia wodoodporność tkaniny. Baldachimy mogą być rotowane w kilku osiach – wszystko za sprawą odpowiedniej konstrukcji. Rotowane możliwe jest dzięki specjalnemu mechanizmowi.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com