a
HomeDom i wnętrzeSolidne garnki na płytę indukcyjną

Solidne garnki na płytę indukcyjną

Solidne garnki na płytę indukcyjną

Wymiana starej płyty grzewczej na nowoczesną kuchenkę indukcyjną wiąże się z kupnem nowego kompletu garnków i patelni. Naczynia szklane, ceramiczne i aluminiowe nie są kompatybilne z płytami działającymi na zasadzie indukcji. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie, aby mieć pewność, że dokonaliśmy trafnego wyboru?

Indukcja – czysta przyjemność płynąca z gotowania

Technologia indukcyjna pozwala na szybkie gotowanie bez sadzy, przypaleń i zabrudzeń. Ciepło wytwarza się wyłącznie na polu grzewczym, z którym styka się garnek. Reszta płyty pozostaje zimna, co pozwala na zaoszczędzenie energii oraz znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas codziennego przygotowywania posiłków (z tego względu indukcję docenią rodzice małych dzieci). Ponadto, nowa kuchenka indukcyjna oznacza koniec problemów z czyszczeniem przypalonego jedzenia, które wypadło z garnka podczas gotowania – wystarczy przetrzeć płytę szmatką lub gąbką!

Jakie garnki?

Aby oszczędzać w kuchni czas i pieniądze, należy najpierw zainwestować w nowe garnki z idealnie płaskim dnem zbudowanym z ferromagnetyku. Tylko dno wykonane ze specjalnego metalu będzie reagować na pole magnetyczne, które wytwarza się pod ceramiczną taflą kuchenki. Aby mieć pewność, że garnki nie będą w kuchni bezużyteczne, wystarczy dokładnie obejrzeć naczynia. Modele z dnem reagującym na pole elektromagnetyczne posiadają wytłoczony symbol cewki. Taki znak jest najlepszym potwierdzeniem tego, że naczynie może być używane na kuchence indukcyjnej. Podczas zakupów zwróć uwagę na średnicę dna – aby uruchomić grzanie, garnek musi idealnie przylegać do całego pola grzewczego.

Gdzie kupić dobre garnki?

Technologia indukcyjna jest coraz popularniejsza, dlatego znalezienie kompletu dobrych garnków nie jest problemem. Aby mieć pewność, że zestaw posłuży w nienagannym stanie przez wiele lat, warto wybierać produkty sprawdzonych i cenionych marek. Wiele z nich daje możliwość wygodnego kupowania przez Internet. Najlepszym przykładem jest marka Gerlach. Na stronie gerlach.pl znajdziesz wysokiej klasy produkty, które umilą codzienne kulinarne popisy.

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com