a
HomeDom i wnętrzeZestaw mebli kuchennych – kilka informacji przydatnych przed zakupem

Zestaw mebli kuchennych – kilka informacji przydatnych przed zakupem

Zestaw mebli kuchennych – kilka informacji przydatnych przed zakupem

Nie wystarczy tylko wejść do salonu, wybierając pierwszy, lepszy zestaw mebli do kuchni. Trzeba podjąć decyzję m.in. odnośnie tego, z czego będą wykonane fronty szafek, aby mieć pewność, że wybiera się ten najbardziej odpowiedni zestaw mebli kuchennych.

Fronty przy szafkach

W obecnych czasach każdy zestaw mebli kuchennych może pochwalić się wymyślnymi wykończeniami, które tak naprawdę należy dopasować do całości aranżacji pomieszczenia. Do wyboru są różnorodne materiały, jeżeli chodzi o fronty szafek do kuchni:

  • szkło – możliwość dopasowania do każdej aranżacji, nie jest trudne do utrzymania w czystości,
  • drewno – naturalny, ale niestety drogi materiał, wymagający nieco więcej uwagi, jeżeli chodzi o konserwację,
  • płyta fornirowana – nie jest odporna na uszkodzenia, ale to i tak chętnie wybierana alternatywa przez osoby chcące mieć drewno w swoich kuchniach, zaletą jest przystępna cena,
  • płyta MDF – podatna na zarysowania, ale niesamowicie odporna, jeżeli chodzi o wilgoć, czy też o wysokie temperatury, dostępna jest także w niskiej cenie,
  • płyta laminowana – dostępna w wielu wzorach i kolorach, odporna na czynniki zewnętrzne.

Zestaw mebli kuchennych z blatem

Kolejna ważna kwestia o której nie można zapomnieć – dobrej jakości blat kuchenny, który będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych. Do wyboru są blaty wykonane z drewna, jak również te z kamienia naturalnego (np. marmur lub granit). Ostatnio w ofercie pojawiły się również blaty wykonane ze…stali nierdzewnej, idealnie dopasowane do potrzeb nowoczesnej kuchni. 

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com