Czy warto robić wolumetrię twarzy?
Wolumetria twarzy to zabieg, którego celem jest poprawa konturów i wymodelowanie rysów twarzy. Dokonuje się tego z pomocą wprowadzanego przez skórę wypełniacza. Jest to najczęściej preparat, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Ten z kolei, jako naturalnie występujący w ludzkim organizmie związek chemiczny, jest dobrze tolerowany i umożliwia uzyskanie szybkich, zadowalających efektów wizualnych. Na czym polega zatem zabieg wolumetrii twarzy? Czy warto podejmować się takiej ingerencji i zdecydować się na jego wykonanie? Co można osiągnąć, poddając się wspomnianej wyżej procedurze?
Wolumetria twarzy — czym jest ten zabieg medycyny estetycznej?
Zabieg, jakim jest wolumetria twarzy, zajmuje maksymalnie 1,5 godziny. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie konsultacji medycznej celem ustalenia, czy pacjent jest zdrowy i nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia tej procedury. Następnie na twarzy pacjenta lekarz rozrysowuje linie, które umożliwiają zobrazowanie przebiegu zabiegu i miejsc, jakie zostaną potraktowane wypełniaczem.
Kolejny krok to przygotowanie dokumentacji medycznej na podstawie zebranych informacji i wydruk zdjęć stanowiących postawę do przeprowadzenia zabiegu. Gdy wszystko jest już gotowe, lekarz rozpoczyna sam zabieg, wprowadzając za pomocą igły i kaniuli kwas hialuronowy pod skórę w wybrane, wcześniej ustalone obszary.
Po wykonaniu iniekcji na twarzy pacjenta mogą pojawić się obrzęki, opuchlizna, miejscowe zaczerwienienia, czy siniaki. Zdarza się, iż odczuwalne jest niewielkie pieczenie w miejscach zabiegowych. Nie trzeba się jednak obawiać, gdyż są to naturalne reakcje organizmu, które zanikają maksymalnie w ciągu kilku dni.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by już następnego dnia po wykonanym zabiegu wrócić do swojego życia zawodowego. Należy jednak pamiętać o tym, by ograniczyć aktywność fizyczną i tymczasowo zaprzestać opalania i korzystania z solarium.
Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie wolumetrii twarzy?
Poddanie się zabiegowi wolumetrii poprawia kontury twarzy, m.in. przez podciągnięcie policzków i tym samym zniwelowanie tak zwanych chomiczków. Metoda ta umożliwia również przeprowadzenie modelowania brody, czy wypełnianie skroni, żuchwy, podbródka, by uzyskać pożądany kształt.
Przy okazji można zdecydować się na wyeliminowanie zmian w postaci zmarszczek i bruzd, jakie najczęściej występują w okolicy ust i nosa. Zabieg ten umożliwia skoncentrowanie się na wizualnej poprawie środkowej części twarzy. To zatem sposób na zredukowanie oznak starzenia się skóry i odmłodzenie swojego wizerunku.
Innym powodem, dlaczego warto zdecydować się na tę procedurę, jest uzyskanie proporcjonalności, jeśli dotychczas rysy twarzy i jej kontury wprowadzały dużą rozbieżność i nieestetyczną asymetrię.
Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w skórze, jest przez nią bardzo dobrze tolerowany. Działa nawilżająco, a efekty zabiegowe z jego wykorzystaniem mogą utrzymywać się nawet od 10 miesięcy do dwóch lat.
Wolumetria twarzy to także złagodzenie rysów, które są zbyt mocne i wyraziste. To sposób na powrót do młodszego wizerunku, wypełnienie ubytków, które pojawiły się wraz z przemijającym czasem. To ponadto metoda, która poprawia uelastycznienie skóry, niwelując jej zwiotczenie i opadanie w newralgicznych miejscach na twarzy.
Należy podkreślić, iż głównym zamierzeniem wolumetrii jest przywrócenie twarzy prawidłowego, harmonijnego, symetrycznego kształtu.
Stosowanie wolumetrii twarzy po sytuacjach i zdarzeniach losowych
Z wolumetrii twarzy korzystają również osoby, które doświadczyły kontuzji, urazu, są po wypadku lub chorobie. Każde z tych wydarzeń losowych również może prowadzić do zaburzenia symetrii i konturów twarzy. Można je skorygować z pomocą kwasu hialuronowego wykorzystywanego w omawianym zabiegu. To kolejna zaleta tej procedury medycyny estetycznej umożliwiająca modelowanie konturów i owalu twarzy.
Jeśli zastanawiasz się nad przystąpieniem do tego zabiegu, umów się na konsultację w Klinice Medycyny Estetycznej Novoderm w Łodzi.