a
HomeMotoryzacja

Motoryzacja

Archive

Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od odpowiedniego ubezpieczenia Codzienna jazda samochodem wiąże się z wieloma nieprzewidywalnymi sytuacjami. Każdy kierowca musi być przygotowany na ewentualne kolizje, uszkodzenia pojazdu czy nawet

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia OC (Odpowiedzialności Cywilnej) może być skomplikowany i czasochłonny, jednak nowoczesne narzędzia, takie jak kalkulator OC, znacząco ułatwiają ten proces. Kalkulator OC to internetowe narzędzie, które

Praktyczny Przewodnik Wyboru Podstaw do Znaków Drogowych Wybór odpowiednich podstaw do znaków drogowych jest istotnym zadaniem w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ten praktyczny przewodnik pomoże Ci zrozumieć kluczowe

Samochody dostawcze są niezwykle ważnym elementem, które powinno znajdować się we flocie każdego samochodu ciężarowego. Dziś za pośrednictwem samochodów dostawczych każdego dnia realizuje się zarówno zlecenia krajowe jak i międzynarodowe. Ilość takich aut determinuje mnogość zleceń, które może przyjąć firma. Czasem zdarza się ,żę chce ona wspomóc się dodatkowymi pojazdami na krótszy bądź dłuższy czas. W takim wypadku wynajem samochodów dostawczych jest nieocenioną opcją.

Firmy przewozowe są zazwyczaj bardzo dużymi przedsiębiorstwami, które posiadają sporą ilość cennych samochodów ciężarowych. Przedsiębiorcy każdego dnia martwią się o własny majątek. W końcu ufają kierowcom, którzy podróżują jego pojazdami po całym świecie. Aby być pewnym, że własne samochody zmierzają zgodnie z wyznaczoną trasą przydałby się system umożliwiający śledzenie ciężarówek. Mapa i zarządzanie lokalizacją samochodów w ten sposób wydaje się bardzo kuszące. Tak się składa, że system telematyczny jest w stanie to robić!

Ubezpieczenie samochodu należy do obowiązków posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obowiązkowe ubezpieczenie OC to jednak nie jedyna opcja, z której mogą skorzystać kierowcy. Jakie rozwiązania proponują towarzystwa ubezpieczeniowe? Kiedy opłaca się dodatkowo zabezpieczyć samochód?

Opona wykorzystywana w pojazdach przemysłowych to opona wyjątkowa i unikalna pod wieloma względami. Opony przemysłowe tak opony wszystkich innych rodzajów posiadają własne wyróżniające je właściwości. To z kolei przekłada się na konieczność szczegółowej analizy parametrów zakupywanej opony. To co w przypadku opony osobowej okazałoby się jedynie lekkim dyskomfortem w oponie przemysłowej może stanowić poważny problem.

Branża przewoźnicza cały czas rotuje pojazdami, a w firmach pojawiają się cały czas inne samochody ciężarowe. Wielu przedsiębiorców próbuje sprzedawać już starsze modele swoich pojazdów i kupować dostawcze, używane samochody ciężarowe z mniejszym przebiegiem. Dostawcze używane samochody ciężarowe w dobrym stanie są największą konkurencją dla nowych pojazdów, które co dopiero wyjechały z salonu. Dlaczego większość przedsiębiorców decyduje się jednak na rynek wtórny?

Szukając samochodu, rzadko kiedy ograniczamy się do polskiego rynku zbytu. Coraz więcej kupujących szuka samochodów na własną rękę również w Niemczech, we Włoszech czy we Francji. Samochód z Francji to nie lada gratka – Francuzi nie tylko dbają o swoje pojazdy, ale też są miłośnikami wyszukanych marek. To świetny kierunek do poszukiwania nowego auta!