a
HomeCiekaweJak przebiega całość zabiegu implantologicznego?

Jak przebiega całość zabiegu implantologicznego?

Jak przebiega całość zabiegu implantologicznego?

Decydując się na zabieg implantologiczny warto poświęcić czas na wyszukanie odpowiedniego miejsca i specjalisty, któremu powierzy się wykonanie tej usługi. Korony Chorzów są z pewnością godną rozważenia propozycją. Wszczepienie korony porcelanowej to inwestycja, która starczyć ma na lata, pośpiech nie jest więc wskazany. Nie należy sugerować się wyłącznie ceną i wybierać kogoś tylko z powodu tańszej niż u konkurencji oferty.

Wywiad wstępny

Profesjonalny gabinet i specjalistę poznamy po dobrze przeprowadzonej konsultacji wstępnej. Nie należy irytować się szeregiem usłyszanych pytań, ponieważ służyć one mają jak najlepszemu dostosowaniu oferty i korony ceramicznej do potrzeb przyszłego posiadacza „koronek”. Należy udzielić wyczerpujących informacji co do stanu własnego zdrowia, przebytych chorób, uzależnień takich jak palenie papierosów (palenie znacznie upośledza proces regeneracji tkanek), możliwych uczuleń i oczekiwanych rezultatów leczenia.

Ocena stanu zdrowia jamy ustnej

Po zebraniu wywiadu lekarz dokonuje oceny stanu jamy ustnej pacjenta oraz informuje go, czy przed przystąpieniem do zabiegu wszczepienia implantu potrzebne będą jeszcze jakieś dodatkowe zabiegi, np. ortodontyczne. Zwykle wykonuje się wówczas także zdjęcia rtg oraz tomografię komputerową, przy pomocy których ocenić można stan kości, zbadać miejsce przyszłego wszczepienia trzpienia i osadzenia korony ceramicznej. Jeśli wyniki wypadną pomyślnie, pacjent zostaje skierowany na wykonanie badań, mających określić jego ogólny stan zdrowia.

Badania ogólne

Przed przystąpieniem do procesu mocowania trzpienia i osadzenie nań korony porcelanowej pacjent powinien wykonać rozszerzone badania laboratoryjne krwi, które pozwolą na zmierzenie poziomu między innymi OB oraz czasu krwawienia i krzepnięcia. Pacjenci cierpiący na osteoporozę proszeni są o udanie się na konsultację ze swym lekarzem prowadzącym. Badania ogólne są bardzo istotnym punktem przygotowującym do zabiegu implantacji.

Planowanie leczenia właściwego

Po wykonaniu powyższych kroków i pozytywnej ocenie wyników badań, można przystąpić do zaplanowania leczenia właściwego. Lekarz przedstawia proponowany harmonogram zabiegu. Jest to również moment, kiedy doprecyzowywany jest koszt całego procesu. Oczywiście różnić się on może w zależności od zastosowanych rozwiązań, jak i miejsca przeprowadzania zabiegu (korony chorzów będą się zapewne różnić ceną od swojego gdańskiego odpowiednika). Jeśli pacjent przystaje na proponowane przez lekarza rozwiązanie, podpisana zostaje umowa zgody na zabieg i wyznacza się jego termin. Więcej na stronie: https://dental-team.pl/uslugi/protetyka/

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com