a
HomeZdrowie i urodaJak upewnić się, że rak szyjki macicy nie jest naszym problemem?

Jak upewnić się, że rak szyjki macicy nie jest naszym problemem?

Jak upewnić się, że rak szyjki macicy nie jest naszym problemem?

Jak upewnić się, że rak szyjki macicy nie jest naszym problemem?

Choć diagnostyka raka szyjki macicy nie jest skomplikowana, nadal to właśnie ten nowotwór odbiera życie setkom Polek. Chorują przy tym nie tylko kobiety po 45 roku życia, ale i młode dziewczyny. W tym konkretnym przypadku trudno więc wmawiać sobie i innym, że mamy do czynienia z problemem, który nas nie dotyczy.

Jak zminimalizować ryzyko pojawienia się tego nowotworu? Najlepszym sposobem wydaje się regularne poddawanie się badaniu cytologicznemu znakomicie sprawdzającemu się, gdy chcemy upewnić się, że rak szyjki macicy naprawdę nie jest naszym problemem. Można je wykonać w każdym dniu cyklu (choć nie podczas krwawienia), najlepiej jednak, jeśli nastąpi ono po co najmniej dwóch dniach od ostatniego krwawienia. Cytologia nie jest badaniem, do którego należy przygotowywać się ze szczególną starannością, przed jego wykonaniem zaleca się jednak unikania przyjmowania leków dopochwowych, które mogłyby utrudnić odczytanie prawidłowego wyniku. Warto też na dobę przed badaniem powstrzymać się przed współżyciem płciowym.

Placówka Medfemina oferuje leczenie na najwyższym poziomie oraz opiekę specjalistów. Sprawdź szczegóły – rak szyjki macicy Wrocław.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com