a
HomeCiekaweJak wybrać hotel na Słowacji?

Jak wybrać hotel na Słowacji?

Jak wybrać hotel na Słowacji?

Jak wybrać hotel na SłowacjiNa Słowacji oferta turystyczna jest zróżnicowana – ze względu na liczne atrakcje, a wśród nich wspaniałe krajobrazy górskie, liczne ośrodki narciarskie, ośrodki termalne, centra spa i wellness. Nic więc dziwnego, że baza noclegowa także przedstawia się nad wyraz bogato. Warto jednak przed wyjazdem zastanowić się, jaki rodzaj noclegu na Słowacji będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę charakter naszego wyjazdu, oraz czas jego trwania (oraz okoliczności mu towarzyszące). Wiadomo, że oczekiwania rodziny z dwójką dzieci wybierającej się na letnie wakacje będą diametralnie różne od oczekiwań pary decydującej się na spędzenie zimowej podróży poślubnej w górach. Jeszcze inaczej będą przedstawiały się potrzeby osoby, która jest w podróży służbowej – a cel stanowi Słowacja. Hotele są z reguły wyborem najbezpieczniejszym – ich standard podlega bowiem regularnej ocenie, a oferta jest jasno sformułowana m.in. na internetowych stronach (zawierających także opinie poprzednich gości – często bezcenne).

Hotele z basenem stanowią bardzo duży odsetek – do tego większość oferuje także zabiegi spa, dostęp do siłowni i centrum wellness a także inne atrakcje. Cena noclegu na ogół zawiera już śniadanie – warto jednak sprawdzić, jaki rodzaj posiłków oferuje hotel i dopiero potem zdecydować się na rezerwacje. Standard w pokojach powinien być udokumentowany zdjęciami – przestronne wnętrze, nowoczesna łazienka, dostęp do Internetu czy miejsce parkingowe to w przypadku renomowanych hoteli absolutne minimum.

Oczywiście standard hotelu i cena za nocleg w pokoju nie zawsze muszą być wobec siebie adekwatne. Stąd – nie warto utożsamiać wysokiej ceny z dobrymi warunkami, a raczej wszystko dokładnie sprawdzić. Nie każdy hotel z basenem na Słowacji to luksusowy ośrodek. Nawet jeśli w aspekcie cenowym do takiego aspiruje. Kolejnym istotnym dla turystów (jak i osób w delegacji) jest lokalizacja hotelu. Warto sugerować się nie tylko położeniem, ale i połączeniami z innymi regionami. W większości słowackich kompleksów turystycznych infrastruktura dojazdowa reprezentuje dobry poziom.

Hotele na Słowacji są ukierunkowane przede wszystkim na zapewnienie bywalcom relaksu na najwyższym poziomie, ale istotną rolę odgrywa też aktywny wypoczynek – czy to na stoku górskim, czy w aquaparku bądź termach. Dlatego też ośrodki udostępniające nocleg są w większości zlokalizowane w rejonach największych ośrodków turystycznych – w Niżnych Tatrach, niedaleko Parków Narodowych, a także nad Dunajem czy w innych malowniczych okolicach.

Więcej…

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com