a
HomeDom i wnętrzeLeżaki ogrodowe – który materiał jest najlepszym wyborem?

Leżaki ogrodowe – który materiał jest najlepszym wyborem?

Leżaki ogrodowe – który materiał jest najlepszym wyborem?

Leżaki ogrodowe – który materiał jest najlepszym wyboremPozwalają na relaksujący odpoczynek w ogrodzie, korzystanie z kąpieli słonecznych lub drzemkę w letnim cieniu drzew. Leżaki ogrodowe powinny być nie tylko wygodne, ale i łatwe do utrzymania w doskonałym stanie na wiele lat. Jakie leżaki wybrać, aby być zadowolonym?

Leżaki z drewna

Są odporne na czynniki atmosferyczne, ale wymagają konserwacji. Meble do ogrodu mogą być wykonane tylko z niektórych gatunków drewna, które jest odporne na szkodniki, pęknięcia i wilgoć. Z gatunków europejskich są to zazwyczaj sosna i akacja, z egzotycznych – teak, eukaliptus i bangikirai. Drewno z akacji może pozostać na dworze cały rok, surowiec z sosny wymaga większej uwagi i najlepiej go konserwować specjalnymi środkami. Osoby, które dysponują większymi funduszami mogą wybrać teak – meble wykonane z tego drzewa są niezwykle twarde i wytrzymałe. Zwróć uwagę na sposób łączenia drewnianych elementów – okucia mogą być mosiężne, galwanizowane lub ze stali nierdzewnej, najważniejsze jednak, aby były odporne na korozję i warunki atmosferyczne.

Leżaki z metalu

Podobnie jak drewniane, leżaki metalowe sprawdzają się w ogrodzie. Najbardziej wytrzymałe są te wykonane z żeliwa, są jednak najcięższe i ciężkie do przenoszenia. Stalowe leżaki oczywiście powinny być nierdzewne – w czasie deszczu zdejmuje się z nich jedynie poduszki, stelaż jest natomiast odporny na działanie wody. Mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne jest aluminium, które jest za to łatwiejsze do transportowania, niedrogie i lekkie.

Leżaki z technorattanu

Ten materiał syntetyczny jest łatwy do utrzymania w czystości i nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwujących. Może stać w ogrodzie cały rok, ponieważ jest odporne na na promienie UV, mróz, deszcz i śnieg.

Leżaki z materiałów tekstylnych

Najlepiej wybierać leżaki z nowoczesnych materiałów tekstylnych, na przykład włókna syntetycznego lub włókno impregnowane teflonem – są lekkie i niedrogie, a także bardzo wytrzymałe.

Gdzie kupować leżaki?

Oczywiście najlepszą selekcję znajdziemy w Internecie – duży wybór leżaków ogrodowych na nokaut.pl spełni oczekiwania osób ceniących komfort i stylowy wygląd mebli ogrodowych.

 

 

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com