a
HomeCiekaweNokia udostępnia bezpłatnie nawigację

Nokia udostępnia bezpłatnie nawigację

Nokia udostępnia bezpłatnie nawigację

Oprogramowanie firmy Nokia do map i nawigacji zostało opracowane specjalnie do użytku w sieciach komórkowych i wykorzystano w nim unikatową technologię hybrydową. Nowa wersja Ovi Map będzie zawierać wszystkie niezbędne funkcje nawigacji samochodowej i pieszej, takie jak wskazówki głosowe na każdym zakręcie w 74 krajach i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach, a także szczegółowe mapy ponad 180 państw.

– Chcemy, by nawigacja w telefonie stała się tak rozpowszechniona jak przesyłanie SMS-ów czy robienie zdjęć.

Jesteśmy przekonani, że bezpłatne udostępnienie najlepszych map z głosową nawigacją stanie się katalizatorem tego trendu – wyjaśnił Anssi Vanjoki, wiceprezes wykonawczy firmy Nokia. – Nie warto używać telefonu komórkowego i osobnej nawigacji samochodowej, która działa tylko w jednym kraju lub regionie. Lepiej połączyć obie funkcje, udostępnić je bezpłatnie na całym świecie i mieć coś naprawdę przydatnego, co pomoże znaleźć właściwą drogę w niemal każdym mieście na świecie — zarówno pieszo, jak i samochodem – dodaje.

Nowa wersja Ovi Map udostępnia bezpłatnie wszystkie mapy oraz wysokiej jakości funkcje nawigacji samochodowej. Korzystać z niej można przez cały okres użytkowania smartfonu. Nie potrzeba nowych licencji na dodatkowe kraje, regiony i usługi, takie jak informacje o ruchu drogowym czy przewodniki po miastach.

Operatorzy sieciowi mogą naliczać opłaty za transmisję danych.

Aplikacja Ovi Mapy jest już dostępna do pobrania dla 10 telefonów Nokia, w tym popularnych Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic i Nokia E52, a w ciągu najbliższych tygodni zostanie dodanych więcej smartfonów Nokia. Aktualni właściciele smartfonów Nokia kompatybilnych z Ovi Mapami mogą pobrać tę aplikację bezpłatnie ze strony www.nokia.com/maps (wkrótce w wersji polskiej na www.nokia.pl/mapy).

Już od dziś użytkownik może udostępnić swoim przyjaciołom – np. przy pomocy portalu Facebook – informację na temat miejsca, w którym aktualnie się znajduje lub sprawdzić najciekawsze wydarzenia np. seans filmowy i otrzymać informację nt. najbliższego kina, w którym ten seans jest wyświetlany.

Począwszy od marca 2010 roku, nowe smarftony Nokia z GPS będą zawierać nową wersję Ovi Map, z zainstalowanymi fabrycznie mapami krajów lokalnych, z wysokiej klasy funkcjami nawigacji pieszej i samochodowej oraz dostępem do przewodników Lonely Planet i Michelin bez żadnych dodatkowych kosztów.

Źródło: Nokia

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

live url live url https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/