a
HomeCiekawePostaw na kurs trenera personalnego, by mieć satysfakcję z pracy

Postaw na kurs trenera personalnego, by mieć satysfakcję z pracy

Postaw na kurs trenera personalnego, by mieć satysfakcję z pracy

totalfit-center-6

Praca powinna nie tylko dostarczać przychody, ale również być źródeł satysfakcji. Z tego właśnie powodu dobrze jest odnaleźć zajęcie, które będzie zgodne z prowadzonym przez nas trybem życia i będzie sprawiała nam radość. To bardzo ważne, bo w pracy spędzamy ponad połowę swojego czasu.

Jak zostać trenerem personalnym?

Może wydawać się, że praca trenera personalnego jest bardzo lekka i przyjemna. Tymczasem bywa z tym różnie. Klienci nie zawsze zgadzają się z postawionymi przez nas celami. Wielokrotnie są marudni i mają wiele uwag do naszej profesji. To powoduje, że będziemy mieli cięższe dni, z którymi trudniej będzie sobie poradzić. Poza tym, w porównaniu z innymi zawodami, tutaj trzeba być stale aktywnym. Konieczność bycia w dobrej formie jest bardzo ważna, bo to kluczowa część tego zawodu. Dobrze jest więc zrobić co tylko się da, by nie wypaść z obiegu. Oprócz ćwiczeń z innymi sami tez powinniśmy być w dobrej formie. W przeciwnym razie narazimy się na śmieszność, nie będziemy potrafili wykonać najprostszych ćwiczeń, a nie od dziś wiadomo, że trener powinien stanowić wzór dla osoby zajmującej się treningami. W ten sposób wiele rzeczy uda się wskórać. Wybierając kurs na trenera personalnego musimy być w pełni świadomi, że to będzie wymagało prowadzenia zdrowego stylu życia, częstych ćwiczeń, odpowiedniej diety. Jeśli się do tego nie dostosujemy długo nie utrzymamy się na rynku, bo zwyczajnie stracimy na wiarygodności. Stąd tez nie każdy powinien się zapisywać na takie zajęcia. Praca jest po tym co prawda ciekawa, ale nie każdy się do tego nadaje. Zanim zgłosimy się na kurs trenera personalnego, musimy się nad tym porządnie zastanowić.

Popraw czyjeś życie

Praca trenera ma również wiele plusów. Najważniejszym jest możliwość przemiany życia ludzi i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na zajęcia zgłaszają się różne osoby, często zakompleksione i ze sporo nadwagą. Serwując im serie ćwiczeń nie tylko powodujemy, że zaczynają zrzucać zbędny balast, ale również spojrzenie na świat. Z dnia na dzień stają się weselsi, pewniejsi siebie i ogólnie bardziej zadowoleni. To cieszy, ale wymaga wytężonego wysiłku od prowadzącego gimnastykę. Musi on niejednokrotnie przełamać stereotypy myślenia i przekonać osobę, że warto mu zaufać. Niestety, nie zawsze da się to zrobić, ale zawsze dobrze jest próbować. Satysfakcja, jaka będziemy odczuwali będzie bezcenna. Trzeba być jednak przygotowanym na porażki. Nie każdy zmieni swoje nawyki z dnia na dzień.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com