a
HomeDom i wnętrzeTechnorattan i aluminium – czy to dobry wybór na meble ogrodowe?

Technorattan i aluminium – czy to dobry wybór na meble ogrodowe?

Technorattan i aluminium – czy to dobry wybór na meble ogrodowe?

Decydując się na kupno nowych mebli ogrodowych mamy do wyboru wiele intersujących kolekcji, oferowanych przez doświadczonych producentów. Dlaczego warto kupować właśnie u nich?
W przypadku produktów oferowanych w topowych sklepach jako kupujący możemy liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo, ale także wieloletnią gwarancję na zakupione produkty. Producenci oferują nam również liczne meble skompletowane w konkretnych zestawach. Odznacza je ciekawy, nowoczesny design i użycie niezwykle odpornych na uszkodzenia materiałów.

Poznaj z bliska technorattan

Technorattan jest tworzywem syntetycznym, stworzonym na wzór naturalnego rattanu. Nadmierna eksploatacja tego azjatyckiego pnącza doprowadziła niemal do jego degradacji i katastrofy ekologicznej. Szybkie działanie w celu zachowania równowagi w przyrodzie pozwoliło na stopniowe odbudowanie ekosystemów z udziałem tej rośliny. Producenci mebli rattanowych musieli jednak znaleźć zamiennik tak lubianego tworzywa.
Technorattan tworzony jest z odpornych na uszkodzenia włókien syntetycznych, których powierzchnia nie jest porowata – oznacza to, że tworzywo nie chłonie brudu, wilgoci, a jego czyszczenie jest niezwykle proste.
Technorattan odznacza się także niezwykłą lekkością – to sprawia, że przenoszenie mebli technorattanowych nie sprawia żadnego problemu.
Wśród mebli technorattanowych znajdziemy kanapy, fotele, krzesła, stoliki, stoły, leżanki, huśtawki, a także skrzynie ogrodowe czy osłony na donice. Technorattan dostępny jest w szerokie palecie kolorystycznej.
Drugim interesującym tworzywem jest aluminium – meble ogrodowe aluminiowe cenione są przede wszystkim przez restauratorów, posiadających letnie ogródki. Aluminium jest lekkie, odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i brudu. Czytaj więcej na gardenspace.pl.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com