a
HomeCiekaweZdrowe zęby – piękny uśmiech

Zdrowe zęby – piękny uśmiech

Zdrowe zęby – piękny uśmiech

Któż z nas nie chciałby mieć pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu niczym najpopularniejsze gwiazdy z Hollywood? Warto sobie jednak uświadomić już na wstępie, że w znacznym stopniu stan wizualny uzębienia jest zależny wyłącznie od nas samych oraz od czynności pomagających utrzymać codzienną higienę jamy ustnej. Co warto wiedzieć o swoim uzębieniu i gdzie w Katowicach szukać pomocy specjalisty w tym zakresie?

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że nie każdy z nas może liczyć na naturalny śnieżnobiały uśmiech. Kolor naszego uzębienia zależy nie tylko do spożywanych przez nas pokarmów (np. kawa i herbata powodują liczne przebarwienia na powierzchni szkliwa zębów), ale również od kwestii genetycznych. To, że powierzchnia naszych zębów nie ma śnieżnobiałego koloru wcale nie znaczy o jej złej kondycji! Stomatolodzy jednoznacznie podkreślają nawet, że lekko zżółkłe zęby są przeważnie znacznie bardziej odporne niż zęby o bielszych odcieniach.

Codzienna praktyka!

Podstawą w utrzymaniu zdrowych zębów jest ich codzienna pielęgnacja i dbałość o stan higieny jamy ustnej. Należy wymienić tutaj takie metody jak chociażby regularne szczotkowanie powierzchni zębów z uwzględnieniem wewnętrznej powierzchni policzków oraz powierzchni języka, płukanie jamy ustnej płynem do płukania w celu dotarcia do miejsc, do których nie dotarliśmy szczoteczką do zębów oraz używanie nici dentystycznej. Szczególnie ta ostatnia czynność jest bardzo często pomijana i stosowana wyłącznie w sytuacjach, gdy wyraźnie czujemy resztki jedzenia zalegające pomiędzy poszczególnymi zębami. Wbrew jednak pozorom nitkowanie zębów pozwala wyczyścić zakamarki, które stanowią najczęściej idealne miejsce do rozwoju próchnicy uszkadzającej powierzchnię zębów.

Stomatologia i protetyka Katowice

Gdzie jednak przyjmuje dobry stomatolog z Katowic? Gdzie szukać dobrego protetyka w Katowicach? Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie można udzielić żadnej jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdego miesiąca na całym Górnym Śląsku otwierają się nowe zakłady stomatologiczne. Jeżeli zależy nam jednak na pewności, iż dany stomatolog będzie potrafił zająć się profesjonalnie naszym uzębieniem, warto wybrać gabinet stomatologiczny z długoletnią praktyką lub przynajmniej polecany przez naszych znajomych. Taki dobry stomatolog z Katowic z pewnością będzie gwarancją dobrego przeglądu naszego uzębienia (na który to powinniśmy umawiać się przynajmniej raz w roku) oraz da nam pewność skutecznego wyleczenia naszych zębów z ewentualnej próchnicy. Warto pamiętać, że dobry stomatolog jest podstawą zdrowych zębów! Do wyszukania stomatologa można posłużyć się chociażby wyszukiwarkami internetowymi i hasłami „dobry stomatolog Katowice”, „stomatologiczna protetyka Katowice”, czy nawet „Katowice dentysta”.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com