a
HomeCiekaweCo kupić przyszłej mamie?

Co kupić przyszłej mamie?

Co kupić przyszłej mamie?

Co kupić przyszłej mamieCiąża to okres, który stawia kobietę w centrum zainteresowania rodziny i znajomych. Jeśli w naszym otoczeniu znajduje się przyszła mama, często chcemy otoczyć ją wyjątkową opieką, próbujemy na każdym kroku jej pomagać i sprawiać przyjemność, a przy tym nierzadko trafia się okazja, kiedy trzeba kupić jej prezent. Zresztą w takim celu wyprawiane są specjalne imprezy, które w krajach anglojęzycznych określa się jako baby showers. Problem zaczyna się, kiedy idealnego podarku szuka ktoś, kto macierzyństwem w ogóle się nie interesuje. Co wtedy zrobić?

Wiedza zawsze jest w cenie

Cóż, tak naprawdę wystarczy logicznie się zastanowić. Co jest pierwszą rzeczą, jaka zajmuje przyszłą mamę? Oczywiście braki w wiedzy. Przed narodzinami ich pociech, rodzice zaczytują się w poradnikach, oglądają filmy instruktażowe, zapisują się do szkoły rodzenia. Jeśli decydujesz się na tego typu prezent, powinieneś chociaż postarać się zorientować w jakości danego produktu. Poczytaj opinie w Internecie, poproś o radę kogoś znajomego. Ważne, aby zawartość takiego poradnika czy filmu naprawdę była wartościowa. Uważaj też, żeby się nie zdublować. Sprawdź, czy dana książka nie stoi już na półce w mieszkaniu Twoich znajomych.

Prezent zarówno dla mamy, jak i dla dziecka

Oczywiście niezmiennie przydatne są też akcesoria dla dziecka. Przyszłym rodzicom przyda się właściwie wszystko, ale przy dokonywaniu wyboru trzeba myśleć bardzo praktycznie i mieć na uwadze kilka czynników, chociażby płeć dziecka. Jaki kolor będzie odpowiedni dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Czy zabawka, którą kupujemy, nie jest przypadkiem przeznaczona dla znacznie starszych dzieci? Czy nasz prezent nie zawiera małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć, albo ostrych krawędzi? Czy jest wykonany z ekologicznych materiałów?

Przede wszystkim praktyczność

Pamiętaj, że przyszła mama ma na głowie mnóstwo wydatków, dlatego czasem warto zapytać ją wprost, czego najbardziej potrzebuje. Rozważ przede wszystkim te szczególnie praktyczne przedmioty i dogadaj się z innymi znajomymi, aby prezenty się nie powtarzały. Świetnym pomysłem mogą być solidne torby dla mam czy wszelkiego rodzaju nosidełka. Możecie też większą grupą złożyć się na droższy prezent typu wózek albo łóżeczko.

Grunt to – jak zwykle – dobre intencje. Jesteśmy pewni, że dokonując wyboru, staniesz na wysokości zadania.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com