a
HomeCiekaweCo należy wiedzieć o działkach komercyjnych?

Co należy wiedzieć o działkach komercyjnych?

Co należy wiedzieć o działkach komercyjnych?

Co należy wiedzieć o działkach komercyjnych?

Obecnie wciąż pojawiają się nowe sposoby na inwestycje pieniędzy. Jednakże, stare, klasyczne inwestycje, na przykład w działki komercyjne, wciąż cieszą dużą popularnością. Pomimo, iż na rynku działek dominują duże firmy deweloperskie, również osoby prywatne czasem decydują się na takie inwestycje.

Rozmiar inwestycji

Warto zauważyć, że ceny wielu działek komercyjnych dalece wykraczają poza możliwości większości osób prywatnych. Ceny wynoszą niejednokrotnie miliony złotych, dlatego przede wszystkim deweloperzy inwestują na tym rynku. Niemniej jednak, nie brakuje także niewielkich, kompletnie niezabudowanych działek, których ceny są już o wiele mniejsze.

Rzecz jasna, im mniejsza działka, tym mniejszy może ona dawać w przyszłości zarobek. Niemniej jednak, nie trzeba posiadać dużego kawałka ziemi, ażeby otworzyć na przykład niewielki hotel. Stąd też wielu biznesmenów bez nawiązywania współpracy z jakimkolwiek deweloperem decyduje się na nabywanie działek komercyjnych.

Od czego zależy cena działek komercyjnych?

Jak już wspomniano, rzecz jasna cena zależy od rozmiaru działki. Niemniej jednak, różne są również ceny za metr kwadratowy działki. Okazuje się, że różnice te bywają ogromne. Jaka jest tego przyczyna?

Największe znaczenie zdaje się mieć położenie działki. Jest to oczywiste, że na wsi, czy też nawet na obrzeżach miasta ziemia jest mniej warta niż w centrum. Ponadto, generalnie na terenie dużych miast ceny za działki są zdecydowanie większe, niż w miastach o mniejszej liczbie ludności. Jest to efekt tego, iż im większe miasto, tym większe potencjalne zyski z zagospodarowanej działki komercyjnej.

Co się opłaca?

Niewątpliwie, w wielu przypadkach kupno działki to świetny pomysł. Niemniej jednak, zdarza się, że działka nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele .Między innymi może to wynikać ze złego pomysłu na zagospodarowanie działki. Rzecz w tym, że nie wszystkie budynki na działkach są tak samo atrakcyjne dla najemców.

Przykładowo, dzisiaj bardzo opłaca się kupować działki komercyjne pod duże markety. Po prostu można na tym dużo zarobić. Niemniej jednak, z tego powodu ceny takich działek są bardzo wysokie. Dlatego też, łatwo przepłacić za działkę, w wyniku czego mija dużo czasu, zanim wyjdzie się na plus na wynajmie ziemi. Warto więc zorientować się, na co jest zapotrzebowanie w okolicy, aby móc dobrze zagospodarować działkę komercyjną.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com