a
HomeBiznesDlaczego plexi jest dzisiaj tak bardzo przydatna?

Dlaczego plexi jest dzisiaj tak bardzo przydatna?

plexi-material-zalety

Dlaczego plexi jest dzisiaj tak bardzo przydatna?

Plexi to materiał z tworzywa sztucznego, dostępny w różnych formach i kolorach. Ze względu na bardzo wysoki stopień wytrzymałości oraz plastyczności jest często wykorzystywana w projektach przemysłowych. W czasie pandemii koronawirusa szczególnie docenia się wysoką jakość tego tworzywa, ponieważ plexi wykorzystuje się przy projektowaniu przyłbic i form ochronnych. Jak wybrać dobrą jakościowo plexi? Czy każdy typ plexi nadaje się do przetwarzania? Zastanówmy się, gdzie kupić najlepszą plexi?

Jak kupić plexi najlepszej jakości?

 

Przede wszystkim, jak podaje portal http://www.krispol1liga.pl/ trzeba zwrócić uwagę na popularność danego producenta na rynku tworzyw sztucznych. Przydatne w zakupach są sklepy internetowe, w których klienci po dokonanych wyborach mogą przedstawić rzetelne opinie dotyczące najbardziej sprawdzonych i dobrych pod kątem jakości materiałów. Ważne jest także, aby klient miał bogaty wybór plexi o różnorodnych grubościach. Dzięki temu ten wdzięczny materiał zastosować można w różnych przestrzeniach, aranżując kształty i formy niebanalne i wymykające się wszelkiej ocenie. Arkusze plexi w hurtowniach mają różną cenę. Najtańsza oczywiście będzie plexi o najmniejszej grubości, około 1 -2 mm. Jest bardzo praktyczna w obróbce plastycznej. Najczęściej to właśnie z takiej giętkiej plexi wykonuje się maski i przyłbice, jakie dzisiaj spotkamy w zakładach usługowych, fabrykach czy halach magazynowych. Plexi o bardziej skomplikowanej grubości wymaga już ingerencji narzędziowo – maszynowej.

 

Przyłbice z plexi – wygoda czy konieczność?

 

Z przyłbicami z plexi jest tak, że prezentują się całkiem przyzwoicie jako element stroju ochronnego. Ich noszenie na dłuższą metę jest jednak dość uciążliwe. Nie ma jednak lepszego rozwiązania na sytuację, gdy zwykła maseczka nie zdaje egzaminu, a trzeba zaopatrzyć się w silniejszą i bardziej profesjonalną formę ochrony. Jak długo jeszcze przedsiębiorcy w miejscach pracy będą musieli nosić przyłbice? Czas pokaże. Rokowania niestety nie są zbyt optymistyczne.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com