a
HomeZdrowie i urodaDlaczego warto zdecydować się na żelowe zdobienie paznokci?

Dlaczego warto zdecydować się na żelowe zdobienie paznokci?

Dlaczego warto zdecydować się na żelowe zdobienie paznokci?

Chcąc uzyskać piękny wygląd na dłużej, warto zdecydować się na metody zdobienia o wyższej trwałości od klasycznego lakieru. Kiedy chcemy jednak również wydłużyć paznokcie, zwykłe hybrydy również nie dadzą rady. Tutaj sprawdzi się metoda żelowa zdobienia paznokci.

Wygodna i wytrzymała metoda stylizacji płytki

Taka metoda stylizacji paznokci opiera się na aplikacji specjalnego żelu, który następnie utwardza się w lampie przez kilka minut. Wykorzystanie promieni UV lub LED sprawia, że żel twardnieje i jest w stanie pozostać na paznokciach przez długi czas.

Choć zasadniczo czas między kolejnymi manicure żelowymi wyznacza tempo wzrostu paznokcia, zabieg powinien wystarczyć na minimum dwa tygodnie, a w przypadku pań, których płytka rośnie wolniej – nawet do 4 tygodni.

Żelowe paznokcie można malować zarówno klasycznym lakierem, jak i jego hybrydową wersją. Jedyne, o czym należy pamiętać, to, że manicure z użyciem lakieru hybrydowego może oznaczać utratę żeli: bowiem zmywanie lakieru acetonowym zmywaczem rozpuści żel.

Metoda żelowa zdobienia paznokci: jak przyozdabiać?

Paznokcie można zdobić tym, co nam się podoba. Żele łatwo przyjmują wszelkie zdobienia, a dodatkowa możliwość utrwalenia efektu w lampie podnosi walor estetyczny. W zależności od potrzeb i preferencji można zdecydować się na prosty efekt w postaci klasycznego, jednokolorowego manicure lub paznokci zdobionych na przykład sezonowo. Latem na pazurkach można umieścić kwieciste, wesoły wzory, zimą: bałwanki lub renifery.

Choć większość pań decyduje się na rozmaite zdobienia, wcale nie ma takiej konieczności. Najprostszy manicure żelowy z użyciem jednego koloru lakieru jest również najtańszą opcją i może być świetnym pomysłem dla pań, które chcą sprawdzić, czy to rozwiązanie dla nich.

Koszt żelowego zdobienia paznokci

Klasyczna usługa manicure żelowego ze zwykłym lakierem do paznokci różni się w zależności od lokalizacji i materiałów, na których pracuje manikiurzystka. Z reguły za taki zabieg przyjdzie zapłacić między 100 a 150 zł. Jeśli dodatkowo wymarzysz sobie frencha – koszt usług automatycznie podnosi się o około 20-30 zł ze względu na utrudnione zdobienie.

Najkosztowniejsze jest rozwiązanie polegające na aplikacji lakieru hybrydowego na żel. W takiej sytuacji cena usługi może być wyższa o nawet 100zł w stosunku do manicure żelowego z zastosowaniem zwykłego lakieru. Warto jednak wziąć pod uwagę, że to rozwiązanie zapewnia również najwyższą trwałość i dla pań, których paznokcie rosną powoli może być najlepszą i najtańszą opcją.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com