a
HomeCiekaweJakie akcesoria są niezbędne w spacerówce?

Jakie akcesoria są niezbędne w spacerówce?

Jakie akcesoria są niezbędne w spacerówce?

Wózek spacerowy to ważny „pojazd” dla Ciebie i Twojego maluszka. Musi zapewnić zarówno wygodę jazdy dziecku, jak i komfortową obsługę Tobie jako rodzicowi. Korzystanie ze spacerówki okaże się znacznie łatwiejsze, jeśli zadbasz o odpowiednie akcesoria do wózka – które ułatwią Ci życie i pozwolą doskonale zorganizować każde wyjście na spacer!

 

W tym artykule odpowiemy na następujące pytania:

  • Jak wybrać spacerówkę?
  • W co powinien być wyposażony wózek, aby zapewnić dziecku odpowiednią ochronę?
  • Jakie akcesoria do wózka pomogą Ci się dobrze zorganizować?

 

Jaka powinna być spacerówka doskonała?

Spacerówka to wózek, do którego Twoje dziecko może się przesiąść w momencie, gdy potrafi już samo stabilnie siedzieć – tzn. zwykle około 6.–7. miesiąca życia. Wcześniej bowiem niemowlęta jeżdżą w tzw. gondoli, czyli wózku głębokim. Aby wybrać dobrą spacerówkę, która nie zawiedzie Cię niezależnie od warunków pogodowych czy terenowych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Należą do nich m.in. wielkość i rodzaj kół (piankowe, dmuchane itp.), ich skrętność czy obecność amortyzacji w wózku. Ogromną wagę ma też możliwość przypięcia dziecka pasami bezpieczeństwa oraz kilkustopniowego odchylenia oparcia.

 

Dobrze jest, gdy w spacerówce da się przełożyć rączkę w taki sposób, aby szybkim i sprawnym ruchem zmienić kierunek jazdy brzdąca. Przydaje się to m.in. wtedy, kiedy wymagają tego warunki pogodowe – np. gdy mocno zacina z którejś strony deszcz lub silniej wieje wiatr. W takich przypadkach duże znaczenie ma też to, czy poszycie wózka jest wykonane z odpowiedniego materiału. Powinno ono być możliwie jak najbardziej wodoodporne i wiatroszczelne. Bywają jednak sytuacje, kiedy taka ochrona nie wystarczy. Właśnie dlatego należy się upewnić, czy wózek, który chcesz kupić, został wyposażony w dodatkowe akcesoria, które pozwolą Ci zagwarantować maluchowi komfort i bezpieczeństwo.

 

Ochrona dla dziecka: śpiworek do wózka, parasolka, folia przeciwdeszczowa

Niektóre akcesoria do wózka wydają się absolutnie obowiązkowe. Pozwalają one bowiem przystosować spacerówkę do aktualnych warunków atmosferycznych – a te bywają dość kapryśne w obecnej sytuacji klimatycznej. Do takich niezbędnych dodatków należy śpiworek zimowy. Wyściełany grubym pluszem czy futerkiem, zapewni on dziecku ciepłe warunki i pozwoli mu poczuć się naprawdę przytulnie. Inną opcją przydatną na chłodniejsze miesiące jest ocieplacz na nóżki. Nie krępuje on ruchów brzdąca tak jak śpiworek, ale bezpiecznie otula dziecko od pasa w dół. Z kolei dla rodzica nieoceniona może się okazać mufka do wózka, która chroni dłonie osoby prowadzącej przed chłodem.

 

W cieplejsze miesiące docenisz, jak bardzo przydatne okazują się inne akcesoria. Parasolka do wózka to świetny dodatek, który osłania buzię maluszka przed zbyt silnym słońcem, a jednocześnie nie ogranicza mu dopływu powietrza. Montuje się ją zwykle na ramie lub rączce wózka. Elastyczna konstrukcja parasolki powoduje, że można ją ustawić w różnych stopniach nachylenia – dzięki czemu na bieżąco reagujesz na zmiany kąta padania słońca na buzię dziecka. Koniecznym akcesorium do wózka – i to na każdą porę roku – jest też folia przeciwdeszczowa. Nigdy bowiem nie wiesz, kiedy nagle na spacerze złapie Was deszcz czy zacznie dąć nieprzyjemny wiatr. Przy wyborze folii ważne jest to, aby dało się ją sprawnie założyć i jak najprędzej osłonić maluszka.

 

Torba do wózka – podstawowy organizer

Masz wrażenie, że rzeczy, które trzeba ze sobą wziąć na spacer, jest strasznie dużo? Cóż, to zdanie podziela niemal każdy rodzic. Pieluszki, zapasowe ubranko, przekąski i picie, zabawka, smoczek, a do tego jeszcze kocyk, śpiworek, folia… I gdzie masz to wszystko pomieścić?! Przede wszystkim wózek powinien mieć pod spodem duży, wygodny kosz. Można go dokupić w specjalnym doczepianym wariancie, który da się w razie potrzeby wygodnie zdemontować. Zmieścisz w nim wszystkie większe gabarytowo rzeczy, jak również np. zakupy zrobione po drodze.

 

Jednak część swojego bagażu musisz mieć na podorędziu. W tym wypadku najlepszym wyborem jest torba do wózka. Montuje się ją na rączce wózka, dzięki czemu daje natychmiastowy dostęp do wszelkich niezbędnych rzeczy. Zwróć tylko uwagę na to, żeby miała kilka przestronnych kieszeni, co umożliwi Ci odpowiednią organizację wnętrza torby. Niektórzy rodzice bardzo sobie chwalą tzw. konsolę do wózka. Jest to plastikowa tacka montowana przed dzieckiem, która zazwyczaj ma otwory na kubeczki, mały schowek na drobiazgi itp. Dzięki temu część rzeczy – takich jak picie czy ukochana przytulanka – będzie w zasięgu ręki Twojego malucha.

 

Jeśli chcesz znaleźć spacerówkę i akcesoria do wózka idealnie dopasowane do Twoich preferencji i oczekiwań – wejdź na stronę: https://allegro.pl/kategoria/wozki-spacerowe-82611. Na pewno wyszukasz tam coś dla siebie!

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com