a
HomeTechnologiaInteraktywne pomoce dydaktyczne

Interaktywne pomoce dydaktyczne

Interaktywne pomoce dydaktyczne

Jeszcze kilka lat temu o interaktywnych pomocach naukowych nikt jeszcze nie słyszał, jednak dzięki postępowi technologicznemu z czasem zaczęło się to zmieniać. Obecnie interaktywne pomoce zaczynają być powoli wprowadzane zarówno do szkół, jak i przedszkoli, ponieważ za ich pomocą można zaktualizować dzieci nie tylko do aktywności fizycznej, ale również do pracy intelektualnej na zajęciach. Jakie zatem rozwiązania technologiczne są obecnie na topie?

Tablica interaktywna

Nauczyciele przez cały czas szukają coraz atrakcyjniejszych sposobów nauczania, które zachęciłyby uczniów do większej aktywności podczas zajęć. Na szczęście jakiś czas temu wynaleziono interaktywne tablice umożliwiające aktywną prezentację różnych treści. Taka tablica działa w połączeniu z komputerem oraz projektorem multimedialnym działając jak duży ekran dotykowy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tablic różniących się między sobą nie tylko technologią wykonania, ale również mobilnością. Rozwiązanie to jakiś czas temu stało się tak bardzo popularne, że zdecydowana większość szkół postanowiła zainwestować w taki sprzęt i się nie zawiodła.

Podłoga interaktywna

To dosyć spora nowość, którą już jakiś czas temu można było zauważyć przede wszystkim w centrach handlowych, jednak obecnie wiele przedszkoli oraz szkół decyduje się skorzystać z tego rozwiązania. Podłoga interaktywna to w dużym skrócie zintegrowany system specjalnych czujników ruchu, komputera oraz projektora, który na podłodze wyświetla różnego rodzaju animacje. Założeniem takiej podłogi interaktywnej jest nauka poprzez zabawę. W skład całego zestawu wchodzi nie tylko podłoga interaktywna, ale również zestaw różnego rodzaju gier przeznaczonych zarówno dla przedszkolaków, jak i dla większych dzieci. Dlaczego coraz większa liczba przedszkoli decyduje się na zakup podłogi interaktywnej? Ze względu na fakt, iż taka podłoga posiada specjalny zestaw animacji, dzięki którym dzieci mogą poznawać kolory, cydry, dźwięki czy też pory roku. Dzięki dosyć sporemu zainteresowaniu zaczynają powstawać coraz ciekawsze animacje, dlatego też warto przed zakupem zastanowić się, czy dany model będzie dobry.

Jeszcze kilka lat temu takie nowoczesne wynalazki jak tablice i podłogi interaktywne nie mieściły się nikomu w głowie, jednak obecnie takie rozwiązania są coraz chętniej stosowane, gdyż jedynie w taki sposób można zachęcić dzieci do współpracy z wychowawcą podczas zajęć. Choć takie sprzęty nie należą do najtańszych, to jednak warto w nie zainwestować.

Więcej na temat podłóg interaktywnych znajdziesz na stronie MasterEdukacja – podłoga interaktywna

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com