a
HomeDom i wnętrzeCharakterystyka lamp designerskich

Charakterystyka lamp designerskich

Charakterystyka lamp designerskich

Lampy są elementem wystroju wnętrza, które chyba najbardziej zasługuje na miano wielofunkcyjnego. Bowiem zarówno Oświetlają, dekorują, tworzą nastrój, wydobywają fakturę ścian, a także korygują proporcje pomieszczeń. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór oświetlenia do wnętrza. Przy wyborze trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy i wszystko dokładnie sobie rozplanować. W zależności od wystroju wnętrza, można zdecydować się na tradycyjny żyrandol, bajecznie kolorowe klosze czy też lampy designerskie, które będą zaskakiwać swoim niebanalnym wzornictwem, a także kształtem. Trzeba jednak pamiętać, że optymalne oświetlenie nie oznacza wcale najjaśniejszych z możliwych, tylko dostosowane do potrzeb poszczególnych stref w mieszkaniu (jadalnianej, pracy, odpoczynku i tym podobne).

LAMPY DESIGNERSKIE WYDOBĘDĄ UROK SALONU


Oświetlenie punktowe, które montuje się bezpośrednio nad obrazami, czy też rzeźbami, podświetli głównie dzieła sztuki, nie natomiast całą ścianę, dzięki czemu uwaga będzie zwrócona właśnie na nie. Świetlówki czy też listwy LED, które zamontuje się przy suficie dadzą idealne, rozproszone światło. żeby salon odpowiednio korzystnie się prezentował, dobrze jest zastosować parę źródeł światła, włączanych niezależnie i takich, które dadzą możliwość różnych kombinacji. Dzięki temu salon nabierze ciekawego, a także indywidualnego charakteru. Kiedy skieruje się snop światła wzdłuż ścian, czy też sufitu, ku podłodze, osiągnie się efekt podwyższenia pomieszczenia. Natomiast w wąskim pokoju oświetlenie ostrym snopem światła dłuższej ściany da optyczny efekt jej odsunięcia.

CZARNA LAMPA


Oryginalna lampa wisząca, a także kinkiety w czarnym kolorze będą się idealnie prezentować w salonie, który posiada jasne ściany, a do tego użycie żarówek typu LED nie tylko da gwarancję ładnego oświetlenia pomieszczenia, ale także sporych oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła.

Lampy przede wszystkim muszą spełniać swoją funkcję, czyli oświetlać pomieszczenia. Dobrze jest jednak pamiętać, jak istotny wpływ na wygląd oraz nastrój wnętrza ma design lamp, ich rozmieszczenie, a także odpowiedni dobór żarówek.

LAMPY WISZĄCE


Wiszące oświetlenie jest podstawowym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń takich jak salon czy sypialnia. Designerskie oświetlenie sufitowe to głównie wzornictwo, które zapewniać będzie odpowiedni wygląd, funkcjonalność, a także prostotę w codziennym wykorzystaniu. Takie lampy designerskie stanowią kompletną propozycję, która jest przeznaczona dla wymagających.

Inspiracją dla artykułu była oferta sklepu homegardenart – designerskie

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com