a
HomeCiekaweInternet na kartę – porównanie ofert

Internet na kartę – porównanie ofert

Internet na kartę – porównanie ofert

Najkorzystniej mobilny Internet w systemie pre-paid wypada w sieci Play. Oferta mobilnego Internetu pre-paid skierowana jest przede wszystkim do osób, które dopiero rozpoczynają korzystanie z mobilnego dostępu do Internetu, potrzebują usługi do podstawowych celów, chcą korzystać z zasobów Internetu i przesyłania danych bez konieczności wiązania się z operatorem umową czasową.

Zasada korzystania z oferty jest identyczna jak w przypadku telefonów pre-paid. Użytkownik kupuje kartę startową SIM, zasila konto wybraną kwotą i korzysta z Internetu w telefonie lub komputerze. W tym drugim przypadku należy zaopatrzyć się w modem (niektórzy operatorzy posiadają oferty z modemem) lub jako modem wykorzystać telefon.

Sprawdziliśmy oferty mobilnego Internetu pre-paid. Standardowa cena połączeń z Internetem u większości operatorów jest identyczna – 3 grosze za 100 kB. Wyjątkiem jest sieć Heyah z kwotą 2 groszy. Jednak niektórzy gracze rynku (np. Play) kuszą bonusami co znacznie uatrakcyjnia ofertę.

Sieć: Plus Orange Era Play Heyah
Oferta: iPlus simdata Orange Free na kartę Blueconnect starter Play Online na kartę Heyah Internet
Transmisja danych 0,03 zł / 100 kB 0,03 zł / 100 kB 0,03 zł / 100 kB 0,03 zł / 100 kB 0,02 zł / 100 kB
Uwagi zestaw startowy za 20 zł, brak zestawów z modemem, ogólnopolski zasięg, 65 MB na start, drogie zestawy z modemem, ogólnopolski zasięg, Zestawy startowe z modemem w przystępnej cenie, ogólnopolski zasięg, Dodatkowy
transfer (nawet 1,91 GB) za zasilenie konta, ograniczony zasięg (ponad
550 miast), ograniczona prędkość (do 1 Mb/s), zestawy startowe z
modemem w przystępnej cenie
100 MB na początek, ogólnopolski zasięg.

Duzi gracze komórkowego rynku (Plus , Orange czy Era ) raczej nie stawiają na mobilny Internet w systemie pre-paid, wolą rozwijać oferty abonamentowe bądź Internet w pakietach. Inaczej do tej kwestii podchodzi sieć Play , która wprawdzie standardową stawkę za transmisję danych ma identyczną jak konkurenci, ale wspiera ją przykładowo dodatkowymi (darmowymi) pakietami danych za zasilenie konta. Dlatego w tym segmencie oferta sieci Play wypada najkorzystniej w stosunku cena/ilość danych.

Komórkowa sieć Plus dla klientów zainteresowanych ofertą mobilnego Internetu w systemie pre-paid oferuje usługę iPlus simdata. Klient na start do wykorzystania na dowolne usługi otrzymuje 20 zł (wraz z zakupem nowej karty SIM). Usługa charakteryzuje się ogólnopolskim zasięgiem. Operator nie oferuje zestawów z modemami.

Sieć Orange oferuje mobilny Internet na zasadach pre-paid w ramach usługi Orange Free na kartę. Użytkownik kupujący zestaw startowy na start otrzymuje 65 MB na połączenia z Internetem. Istnieje możliwość zakupu zestawu startowego z modemem (karta PC ZTE MF 330 lub Modem Techlab ED77), ale cena wynosi ponad 500 złotych. Usługa charakteryzuje się ogólnopolskim zasięgiem.

Także Blueconnect starter w sieci Era pozwala na korzystanie z mobilnego Internetu na zasadach pre-paid. Użytkownik może kupić zestaw startowy z 25 zł do wykorzystania lub zestawy z modemami USB lub Express Card.

Najbardziej rozbudowaną ofertę posiada sieć Play . Standardowa stawka za Internet wynosi 0,03 zł za 100 kB (podobnie jak u pozostałych operatorów). Jednak użytkownicy mogą liczyć na bonusy w postaci dodatkowego transferu 1,91 GB (za zasilenie kwotę z przedziału 30-49 zł) oraz 3,84 GB (za zasilenie kwotę z przedziału 50-49 zł). Dzięki temu za 30 zł użytkownik może liczyć na limit 2 GB danych, a za 50 zł – 4 GB danych. W ramach oferty operator oferuje trzy możliwości: Starter Play Online na kartę za 19 zł (sama kart SIM, na start użytkownik otrzymuje 1 GB na transfer danych), Zestaw Play Online na kartę z modemem 1 GB za 269 zł oraz Zestaw Play Online na kartę na rok z modemem i 31 GB za 499 zł. Wadą oferty jest jednak ograniczony zasięg sieci (obecnie do ponad 550 miast Polski) oraz prędkość transfery do 1 Mb/s.

Kilka dni temu internetowy zestaw do swojej oferty wprowadziła także sieć Heyah , której oferta charakteryzuje się najtańsza stawką standardową za Internet: 0,02 zł za 100 kB. W ofercie dostępny jest zestaw Heyah Internet z modemem Huwei E160G i 100 MB na start. Ogólnopolski zasięg na infrastrukturze sieci Era.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com