a
HomeDom i wnętrzeJak nowoczesne pergole tarasowe odmienią wygląd naszego tarasu?

Jak nowoczesne pergole tarasowe odmienią wygląd naszego tarasu?

Jak nowoczesne pergole tarasowe odmienią wygląd naszego tarasu?

Jak łączyć na tarasie wysoką funkcjonalność oraz estetykę? Wystarczy wybrać produkty pochodzące od topowych producentów. Zarówno meble, jak i nowoczesne zadaszenie tarasu mogą okazać się interesującymi dodatkami, które podniosą nasz komfort i jednocześnie wpłyną pozytywnie na wygląd tarasu. Czym są tarasole i w jakich przypadkach okażą się wskazane?

 

Szkodliwe promieniowanie słoneczne

Silne promieniowanie UV działa na nas bardzo negatywnie – promienie mogą powodować poparzenia słoneczne. Skuteczna ochrona przed nimi nie powinna ograniczać się do stosowania kremów z filtrami. Podczas długich godzin spędzanych na tarasie warto pomyśleć o zadaszeniu, które pozwoli na ochronę wszystkich użytkowników i zapewnienie nam wysokiego komfortu.

 

Nowoczesne pergole tarasowe – czym są?

Rozwiązaniem pozwalającym na zadaszenie całego tarasu są nowoczesne pergole tarasowe. Oferowane przez doświadczonych producentów nie tylko uchronią nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale także umilą chwile na tarasie. Tarasole projektowane są z wielką precyzją – konstrukcje tworzone są z profili aluminiowych malowanych proszkowo, przez co możemy mieć pewność, że nawet po wielu latach na ich powierzchni nie pojawi się rdza. Kolor konstrukcji tarasoli wybiera sam klient z palety ponad 200 klasycznych kolorów oraz barw drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji znajduje się ukryty system odprowadzania wody.

 

Dach tarasoli – jak jest wykonany?

Zadaszenia tarasoli wykonuje się na kilka sposobów. Najbardziej poszukiwane są dachy lamelowe, tworzone z aluminiowych elementów obracających się o 135 stopni. Użytkownik może sam decydować o ustawieniu lameli i o tym, jak wiele światła przedostaje się pod dach. Lamele nie nagrzewają się, więc w cieniu tarasoli panuje miły chłód. Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest z tkanin technicznych.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com