a
HomeZdrowie i urodaJaki rower wybrać do miasta?

Jaki rower wybrać do miasta?

Jaki rower wybrać do miasta?

Korki i długie przejazdy komunikacją miejską sprawiają, że coraz więcej Polaków korzysta z rowerów. Na dwa kółka przesiadają się zwłaszcza młodzi ludzie, którzy propagują ekologiczną postawę i zdrowy styl życia. Jaki rower wybrać do jazdy po mieście?

Rower miejski, czyli jaki?

Do przemieszczania się po mieście poleca się Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery Merida Kraków, Wrocław, Warszawa i Poznań szczycą się dużą liczbą ścieżek rowerowych, po których najwygodniej jest przemieszczać się pojazdami typowo miejskimi. Rower miejski posiada duże koła o średniej szerokości opon, ramę, która umożliwia wygodną jazdę z wyprostowanymi plecami, a także koszyk, przydatny w czasie zakupów w osiedlowych sklepach i marketach. Na modelu tego typu jeździ się lekko, a kilka przełożeń ułatwia jazdę pod górę lub szybkie przemieszczanie się na długich, prostych odcinkach.

Wybierając rower Merida w Krakowie, powinno się zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest rama. Ramy aluminiowe są droższe niż stalowe, lecz cechuje je o wiele niższa waga. Lekka rama ułatwia wprowadzanie roweru do bloku, mieszkania w kamienicy, a także wsiadanie z nim do pociągu lub komunikacji miejskiej. Istotne jest również zwrócenie uwagi na rodzaj hamulców – do wyboru ma się rowery Merida z hamulcami tarczowymi lub hydraulicznymi.

Rowery Merida Kraków – szybka jazda po mieście i dbałość o zdrowie

Dzięki rowerom Merida, Kraków staje się przyjaźniejszym miastem. Jazda na dwóch kółkach pozwala poruszać się po całej stolicy Małopolski o wiele szybciej, omijając korki i miejsca zamknięte dla ruchu samochodowego. Wybierając jazdę na rowerze zamiast samochodu, unika się spóźnień do pracy. Dodatkowo dzięki fotelikom dla dzieci, które pasują na rowery miejskie Merida, można odwozić dzieci do szkoły lub przedszkola. Dwa kółka są również przydatne, gdy chce się dotrzeć do dzielnic, do których rzadko jeżdżą autobusy i tramwaje lub w ogóle nie dociera komunikacja miejska.

Co ważne, korzystanie z rowerów Merida w Krakowie ma pozytywny wpływ na jakość powietrza. Miasto ma problemy ze smogiem, którego przyczyną są nie tylko niskiej jakości materiały opałowe, ale i spaliny samochodowe, których powstaje szczególnie dużo podczas szczytów komunikacyjnych. Przesiadanie się na rowery zmniejsza liczbę aut na drogach w mieście, dzięki czemu powietrze staje się czystsze. Ponadto nawet 30 minut dziennie na rowerze ma pozytywny wpływ na sylwetkę i kondycję – codzienna dawka ruchu zmniejsza ryzyko nadwagi i otyłości oraz wystąpienia innych chorób cywilizacyjnych.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/