a
HomeTechnologiaJak wybrać agregat prądotwórczy?

Jak wybrać agregat prądotwórczy?

Jak wybrać agregat prądotwórczy?

power-lines-503936_1280Agregat prądotwórczy to skuteczny sposób na uniezależnienie się od przerw w dostawie energii elektrycznej. Ale pod warunkiem, że wybierzemy go dobrze. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

Sprawdź moc urządzeń

Najważniejszym zadaniem, które przed nami stanie to wybór odpowiedniej mocy agregatu. Sprawdźmy więc moc wszystkich urządzeń, które agregat będzie zasilał w sytuacjach awaryjnych. Musimy jednak pamiętać, że część urządzeń ma zwiększoną moc poboru prądu w momencie rozruchu – w przypadku silników indukcyjnych zapotrzebowanie w momencie rozruchu może być nawet dziewięciokrotnie wyższe niż w trakcie normalnej pracy.

I jeszcze jedna uwaga: wskazane jest, żeby podczas używania agregatu prądotwórczego kierować się mocą nominalną, a nie maksymalną urządzenia prądotwórczego. Moc nominalna wynosi 90 proc. mocy maksymalnej.

Dobry, czyli jaki?

Dobre agregaty prądotwórcze dla każdego będą oznaczać co innego, bo każdy ma inne potrzeby – naprawdę warto o tym pamiętać dokonując wyboru. Jest jednak kilka elementów, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę. Przede wszystkim agregat powinien mieć wszystkie niezbędne certyfikaty w tym oznaczenie CE (przypominamy, że sprzedaż urządzeń bez tego oznaczenia jest na terenie Unii Europejskiej nielegalna). Warto także zwrócić uwagę na miejsce produkcji – agregaty produkowane na Dalekim Wschodzie są co prawda tańsze, ale ich jakość czasami pozostawia sporo do życzenia.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com