a
HomeCiekaweMedytacja z tarotem

Medytacja z tarotem

Medytacja z tarotem

Wróżby z kart tarota

Tarota nie używa się tylko i wyłącznie do wróżenia. Sporo osób wykorzystuje go nie po to, by poznać przyszłość, ale by dowiedzieć się czegoś o sobie. To może być świetna forma medytacji nad własnym życiem i otaczającymi nas problemami.

Karty tarota – nie tylko dla wróżki

Wróżby z kart tarota kojarzą nam się z duszną atmosferą wróżbiarskiego gabinetu, kadzidełkami i brzęczącymi bransoletkami. Ale to nie do końca prawda, a raczej: to nie cała prawda. Sporo osób wykorzystuje je też do tego, by lepiej poznać siebie i spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. I to z powodzeniem i całkiem dobrymi rezultatami.

Pomedytuj nad swoim życiem

Pewne onieśmielenie jest na początku jak najbardziej zrozumiałe. W końcu tarot to aż 78 kart, z których każda ma w sumie aż dwa podstawowe znaczenia, że o pobocznych nawet nie wspomnę. Właśnie dlatego warto na samym początku zacząć od samych Wielkich Arkanów.

Co ci będzie potrzebne?

Bez kart tarota oczywiście ani rusz, ale nie tylko one są ważne. Przede wszystkim musisz zadbać o odprężającą atmosferę i spokój. Zaparz sobie dobrą herbatę w ulubionym kubku i na moment zapomnij o wszystkich obowiązkach, żeby móc się skupić na medytacji. A potem zacznij rozkładać karty. Na początku będzie ci szło opornie, a sens układu będzie niejasny albo nawet karty będą same sobie przeczyć, ale im więcej czasu poświęcisz na analizowanie znaczeń, tym więcej będziesz rozumieć. I tym więcej dowiesz się o swoim życiu i swoich problemach.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com