a
HomeDom i wnętrzeJak wybudować własny dom i nie zbankrutować?

Jak wybudować własny dom i nie zbankrutować?

Jak wybudować własny dom i nie zbankrutować?

Budowa własnego domu to marzenie tysięcy Polaków. Działka i dom wolnostojący są dla nich kwintesencją większej przestrzeni życiowej, możliwości uprawiania ogrodu, ale także szansą na powiększenie rodziny. Budowa domu wiąże się jednak z olbrzymimi kosztami – utarło się przekonanie, że na zakup ziemi i wybudowanie domu musimy zaciągnąć olbrzymi kredyt, którego spłacanie rozłoży się na kolejne dziesięciolecia. Jak to wygląda w praktyce? Czy możliwe jest wybudowanie domu w niższej cenie?

Jaki dom wybudować?

Najpopularniejsze w Polsce bez wątpienia są domy murowane. Ich budowa zajmuje kilka lat, oczywiście w zależności od możliwości finansowych, dostępności ekip budowlanych. Nasi dziadkowie budowali domy sami, przez co była to praca praktycznie na całe życie. Dzisiaj możemy to zadanie zlecić profesjonalnym firmom. Dodatkowo nie musimy decydować się na domy murowane – obecnie technologia pozwala na budowanie szybsze i tańsze! Przekonują o tym producenci domów drewnianych marki mawit.com.pl. Co warto wiedzieć o domach w konstrukcji szkieletowej?

Domy drewniane – buduj tanio i szybko!

Domy drewniane to prawdziwy hit ostatnich lat – wznosi się je bardzo szybko, a ich koszt może być nawet o 30-35% mniejszy niż klasyczny dom murowany. Szybki czas budowy wynika przede wszystkim z zastosowania drewna jako głównego budulca. Ważne jest także to, że jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. W związku z tym również budowa może zostać rozpoczęta praktycznie w dowolnym momencie roku. Ile trwa proces wznoszenia domu drewnianego? Jest to okres od 2 do 6 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie surowym czy też w stanie deweloperskim. Wiele firm nie ogranicza się jedynie do wnoszenia domów drewnianych: oferują swoim klientom wykończenie domu w kilku etapach, w tym malowanie ścian, montaż paneli czy schodów.

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com