a
HomeDom i wnętrzeJaki dom kupić, aby zrobić dobrą inwestycję?

Jaki dom kupić, aby zrobić dobrą inwestycję?

Jaki dom kupić, aby zrobić dobrą inwestycję?

Kupno domu dla siebie i swoich bliskich to olbrzymia inwestycja, ale także krok w przyszłość. Chcąc zapewnić komfort i bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim szukamy najlepszych opcji i rozwiązań. Wśród wielu rekomendowanych producentów i deweloperów coraz częściej wymienia się firmy specjalizujące się w budowie domów szkieletowych. Czym charakteryzują się takie domy? Czy sprawdzą się one w polskich warunkach?

W poszukiwaniu ideału

Tanie domy całoroczne różnią się diametralnie od klasycznych domów murowanych. Przede wszystkim ich głównym budulcem jest drewno, a cały dom oparty jest na drewnianym szkielecie. Budowa takiego domu rozpoczyna się od wylania fundamentów, postawienia komina, kolejno zaś szkieletu, ścian, dachu. Sama budowa może być rozpoczęta w dowolnym momencie w roku – to zasługa wykorzystania drewna. Szacuje się, że cena domu drewnianego szkieletowego może być o 35% niższa niż domu murowanego o analogicznym metrażu.

Ile czasu trwa budowa domu szkieletowego?

Dom szkieletowy buduje się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego czy ma być on oddany w ręce klienta w stanie surowym zamkniętym czy też w stanie deweloperskim. Podczas wyboru projektu producent dokładnie określa zakres swoich prac i tego, co może zostać zrobione dodatkowo, podnosząc finalną cenę. Warto dodać, że po zakończeniu budowy klient otrzymuje wszelkie atesty i dokumenty związane z materiałami i technologiami użytymi podczas budowy domu.

Drugą zaletą domów szkieletowych jest olbrzymia ilość projektów. Osoby zainteresowane mogą wybierać pośród domów parterowych, piętrowych, domów z możliwością zaadaptowania poddasza, domów z garażami, podjazdami, wykuszami, tarasami. Po kilku latach od budowy istnieje możliwość rozbudowania domu w ramach określonych przez autora projektu.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com