a
HomeZdrowie i urodaJaką wybrać odzież po liposukcji?

Jaką wybrać odzież po liposukcji?

Jaką wybrać odzież po liposukcji?

Na naszym rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów odzieży po liposukcji, dlatego też wybranie najlepszych produktów, wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, co powinna posiadać porządna odzież po liposukcji i na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów.

Bielizna uciskowa – jaką wybrać?

Odzież po liposukcji powinna być bardzo starannie dobierana do rozmiarów naszego ciała. Na opakowaniach bielizny uciskowej powinna znajdować się specjalna etykieta, która dokładnie określa wymiary. Osoby po zabiegu liposukcji muszą niestety przyzwyczaić się do noszenia przylegającej odzieży przez 24 godziny na dobę. Pamiętać należy również i o tym, że profesjonalna odzież po zabiegu liposukcji nie jest jednorazowego użytku i można ją śmiało prać. Przymus noszenia odzieży uciskowej może sprawiać bardzo duży dyskomfort, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę porządną odzież (zwłaszcza bieliznę). Producencie, aby ułatwić nam korzystanie z obciskającej bielizny umieścili specjalne zapięcia i szwy, które ułatwiają jej zdejmowanie lub korzystanie z toalety.

Jakie są największe zalety stosowania odzieży uciskowej?

Największymi zaletami odzieży uciskowej są oczywiście bardzo skuteczne zapobieganie powstawania luźnej skóry oraz zapobieganie powstawania obrzęków i siniaków, które niestety pojawiają się po zabiegu. Profesjonalna odzież po liposukcji – Megamedic doskonale modeluje sylwetkę i co najważniejsze skutecznie stymuluje wchłanianie płynów, które zbierają się w tkankach skóry. Kolejną zaletą odzieży uciskowej jest zdecydowanie szybsza rekonwalescencja pozabiegowa, poprawa jakości skóry i zapobieganie powstawaniu szpecących blizn. Pamiętać należy również i o tym, że odzież po liposukcji to także najlepsze zabezpieczenie przed bardzo niebezpiecznymi komplikacjami zakrzepowo-zatorowymi.

Jak dbać o odzież

Pamiętać należy o tym, że wybór odpowiedniej odzieży uciskowej, to dopiero połowa sukcesu i bardzo ważną kwestią jest także dbanie o nią, aby w 100% wywiązywała się ze swoich zadań. Każdy pacjent po zabiegu liposukcji powinien przestrzegać instrukcji podanych przez lekarza dotyczących odzieży oraz instrukcji, które znajdują się na opakowaniu lub etykiecie. Bieliznę najlepiej prać ręcznie, bez używania bardzo dużej ilości detergentów. Przed powieszeniem bielizny do wyschnięcia, warto dokładnie odsączyć z niej wodę na przykład za pomocą zwykłego ręcznika. W żadnym wypadku nie można wieszań mokrej odzieży po liposukcji. Nie można także suszyć ubrań na słońcu. Osoby, które stosują kremy i balsamy, powinny bardzo dokładnie wmasowywać je w ciało, aby nie zniszczyć materiału bielizny uciskowej.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com