a
HomeCiekaweLetnie porządki w garażu – jak odzyskać utraconą przestrzeń?

Letnie porządki w garażu – jak odzyskać utraconą przestrzeń?

Letnie porządki w garażu – jak odzyskać utraconą przestrzeń?

Letnie porządki w garażu – jak odzyskać utraconą przestrzeń?

Dla wielu właścicieli samochodów garaż to miejsce, gdzie nie tylko przechowywany jest samochód, ale także wiele sprzętów domowych, np. kosiarka, odkurzacze. O ile przedmioty te są wykorzystywane regularnie: nie ma potrzeb ich usuwać. Co jednak z licznymi śmieciami czy urządzeniami zepsutymi, które od kilku lat czekają na naprawę? Pora na sprzątanie garażu!

Od czego zacząć?

Podstawą jest oczywiście posegregowanie przedmiotów na te do wyrzucenia oraz na te, które użytkowane są nieregularnie. W przypadku pierwszej grupy najczęściej są to elektrośmieci, ale również opony na zmianę, narzędzia. Wszystko to sprawia, że powierzchnia garażu się zmniejsza, nie ma tam miejsca na swobodne manewrowanie pojazdem. Jeśli nie wiemy, czy dana rzecz jeszcze się nam przyda, warto przyjąć pewne kryterium. Jeśli od roku konkretna rzecz nie była używana – to najpewniej już nie będzie i pora ją wyrzucić.

Porządkowanie niezbędnych przedmiotów

Kiedy już uda nam się oczyścić przestrzeń wokół nas pora na porządkowanie. Będą w tym pomocne regały na opony, klasyczne regały systemowe, jak również liczne skrzynki na narzędzia. Dzięki rozmieszczeniu przedmiotów na półkach nie tylko będziemy mieli wszystko „pod ręką”, ale również uda nam się zwiększyć ilość miejsca dla samochodu. Ciekawą ofertę regałów systemowych przedstawia sklep metalsistem-cbtc.pl. Oferowane regały są cynkowane, przez co są one odporne na pojawianie się rdzy. Dzięki regałom na opony możemy nie tylko pozbyć się opon z podłogi, ale i przechowywać je w bezpieczny sposób. W przypadku narzędzi najlepszym rozwiązaniem okażą się krzynki zamykane na zatrzaski. Jeśli posiadamy nadmiar niewielkich elementów, np. śrubek, przygotujmy na nie specjalnie opisane szuflady.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com