a
HomeTechnologia  Jaki smartwatch wybrać?

  Jaki smartwatch wybrać?

  Jaki smartwatch wybrać?

Wybór porządnego smartwatcha jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. Producenci co roku oferują coraz to nowsze modele, aby przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów, dlatego też wiele osób może pogubić się w poszczególnych technologiach i funkcjonalnościach.

Wygląd ma znaczenie

Przeglądając smartwatche dostępne na półkach sklepowych warto zwrócić uwagę na ich obudowę oraz design, który dla większości osób odgrywa bardzo ważną rolę. Nowoczesne smartwatche, jak łatwo zauważyć znacząco odróżniają się od zwykłych zegarków. Są one zazwyczaj większe i wyposażone w nieco grubszy pasek.

Jeżeli chodzi o obudowę, to może być ona wykonane ze stali, aluminium albo różnorodnych tworzyw sztucznych. Wybierając nowy zegarek inteligentny warto zwrócić także uwagę na to, czy posiada on dodatkowe zabezpieczenia. Mowa tutaj między innymi o wodoszczelności albo zwiększonej odporności na działanie kurzu. Nowoczesne smartwatche nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego też warto zadbać o to, aby wykonane były z solidnych i wytrzymałych materiałów.

Intuicyjny wyświetlacz

Nie każdy inteligentny zegarek wyposażony jest w klasyczny wyświetlacz. Na rynku jest wiele model, które wyposażone zostały w tradycyjną tarczę i specjalne miejsca na wyświetlanie powiadomień. W niektórych zegarkach może to być jedynie prosta dioda.

Wielu specjalistów z branży zaleca, aby unikać zegarków z dużymi elektronicznymi wyświetlaczami, które są mało wygodne w noszeniu i co najgorsze szybko rozładowują baterię. Godne uwagi są smartwatche o przekątnej wyświetlacza 1,2-1,7 cala. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za ekranami monochromatycznymi, które zapewniają dłuższy czas pracy baterii, niż ekrany LCD.

Prosta obsługa zegarka

Obsługa smartwatcha z powodu niewielkich rozmiarów może być nieco kłopotliwa, dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się inteligentne zegarki z możliwością wydawania komend głosowych. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają wykonać nawet połączenia telefoniczne. Jest to bardzo przydatne i niesłychanie funkcjonalne rozwiązanie.

Warto zwrócić uwagę także na system operacyjny, który ma duży wpływ na nawigację i obsługę zegarka. W niektórych zegarkach można doinstalować dodatkowe programy, dzięki czemu znacząco zwiększa się ich funkcjonalność.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com