a
HomeDom i wnętrzeDodaj trzeci wymiar – czyli jaki pogram do grafiki 3d wybrać?

Dodaj trzeci wymiar – czyli jaki pogram do grafiki 3d wybrać?

Dodaj trzeci wymiar – czyli jaki pogram do grafiki 3d wybrać?

Grafika komputerowa rozwija się już od lat pięćdziesiątych XX wieku, jednak obecnie jej rozwój nabrała ogromnego tempa. Stała się ona dyscypliną artystyczną i bywa nazywana malarstwem cyfrowym. W rękach wprawionej osoby powstają obrazy fotorealistyczne, które ciężko odróżnić od rzeczywistości.

 

Przegląd najlepszych programów

Dzięki możliwościom jakie dają obecne programy graficzne, coraz więcej osób próbuje swoich sił w tworzeniu grafiki komputerowej 3d. Wybór odpowiedniego narzędzia często jest trudnym zdaniem, ponieważ ilość oprogramowania na rynku jest ogromna. Warto więc przyjrzeć się najlepszym dostępnym rozwiązaniom, by nie zniechęcić się do dalszego działania.

 

Jaki program do grafiki 3d?

Wybór odpowiedniego oprogramowania zależy od stopnia zaawansowania. Jeżeli jesteś osobą początkującą, która zastanawia się jaki program do grafiki 3d najlepiej wybrać na start, warto przyjrzeć się darmowym programom, które cieszą się dużą popularnością. Dzięki temu łatwo będzie znaleźć tutoriale i samemu zdobyć odpowiednie umiejętności, które umożliwią samodzielną pracę.

Aplikacje, od których można zacząć przygodę z grafiką 3d to między innymi Sketchup oraz Blender. Oba programy posiadają stosunkowo prosty interfejs, który można opanować w krótkim czasie. Sketchup posiada również płatną wersję, jednak darmowa z pewnością wystarczy osobom początkującym.

Istnieją również aplikacje, które są dedykowane dla pewnej grupy odbiorców. Zastanawiasz się jaki program do grafiki 3d wybierają inżynierowie? Jednym z najbardziej popularnych jest AutoCAD, CATIA czy też SolidWorks. Wszystkie programy pozwalają na tworzenie modeli 3D oraz ich niezbędnych rzutów 2D.

Jak widać dostępnych aplikacji jest naprawdę dużo. Obok wyżej opisanych można wyróżnić jeszcze Maya, której głównym celem jest tworzenie grafik do gier i filmów animowanych oraz Cinema 4D, który pozwalał tworzyć animacje do wielu filmów, takich jak Iron Man. Ostateczny wybór zależy od własnych preferencji oraz celu w jakim mają być tworzone grafiki.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com