a
HomeDom i wnętrzeJakie meble industrialne wybrać do mieszkania?

Jakie meble industrialne wybrać do mieszkania?

Jakie meble industrialne wybrać do mieszkania?

Styl loftowy jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych, kiedy zapada decyzja o remoncie mieszkania czy domu. Cechuje go elegancja, pozorna surowość oraz wysoka funkcjonalność dobieranych elementów i materiałów. Czy styl industrialny sprawdzi się w mieszkaniu? Zdecydowanie tak! Warto wykorzystać do aranżacji meble industrialne

Meble industrialne w pomieszczeniach loftowych

Styl industrialny wzorowany jest na wnętrzach przemysłowych, najczęściej tych sprzed wielu dekad. Współcześnie wnętrza w stylistyce loftowej odznaczają się wysokimi przeszkleniami, dużymi przestrzeniami, niewielką ilością dekoracji. W przypadku mieszkań styl loftowy może pomóc w optycznym powiększeniu wnętrza, gdyż kolorami bazowymi są tu: biel, czerń, popiel, grafit. Umiejętne operowanie taką paletą barw pozwoli na wykreowanie niebanalnego tła do wyjątkowego wnętrza. We wnętrzach takich, na ile to możliwe, wykorzystuje się widoczne instalacje, rury, cegłę. Wśród rekomendowanych materiałów wymienia się naturalne, lite drewno, ale też szkło, stal, kamień. Jak tworzone są meble industrialne?

Praktyczne meble industrialne

Meble industrialne tworzone są na konstrukcjach metalowych – stalowe profile są najczęściej malowane proszkowo, aby zabezpieczyć stelaż przed działaniem wilgoci i korozją. W meblach loftowych nierzadko wykorzystywane jest naturalne drewno – wnosi ono powiew natury i harmonii do wnętrz, jest również cenione przez wzgląd na wysoką odporność na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci. Lite drewno doskonale wpisuje się we wnętrza industrialne, nadaje im tonu i estetyki. Jakie meble industrialne wybrać? Możliwości jest wiele: od prostych stolików kawowych, poprzez konsole, wysokie krzesła barowe, lampy. Meble industrialne można wykorzystać także w łazience w formie wieszaków, stolików.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com