a
HomeZdrowie i urodaJak czyścić akcesoria do paznokci?

Jak czyścić akcesoria do paznokci?

Jak czyścić akcesoria do paznokci?

Jeśli zajmujesz się wykonywanie manicure u siebie i znajomych najpewniej posiadasz odpowiednie akcesoria do paznokci, które ułatwiają ci pracę. Pamiętaj o tym, że zawsze po wykonaniu zabiegu, musisz je wyczyścić i zdezynfekować. Po pierwsze chodzi o zachowanie zasad higieny. Po drugie, dbając o przybory do manicure, przedłużasz ich żywotność.

Akcesoria do paznokci

Akcesoria do wykonywania manicure można podzielić na wielorazowe oraz jednokrotnego użytku. Dbaj o te pierwsze, by służyły ci długo, a praca z nimi była bezpieczna.

Akcesoria wielorazowe to cążki, nożyczki i frezy do obrabiania płytki paznokcia oraz usuwania skórek. Sposób ich czyszczenia zależy od tego, z czego są wykonane. Nożyczki i cążki zrobione są ze stali nierdzewnej. Frezy mogą być ceramiczne, kamienne lub diamentowe.

Wśród jednorazowych akcesoriów do paznokci najbardziej popularne są waciki bezpyłowe oraz drewniane patyczki do skórek. Papierowe pilniki nie należą do jednorazowych, ale nie można ich zdezynfekować, więc każda osoba, u której wykonujesz manicure, powinna mieć własny pilnik. Podobnie jest z blokiem do polerowania paznokci.

Ręczne czyszczenie przyrządów do manicure

Wielorazowe akcesoria do paznokci możesz umyć pod bieżącą wodą z odrobiną mydła i osuszyć na papierowym ręczniku. Następnie zamocz je w płynie do dezynfekcji o zawartości minimum 70% alkoholu lub w spirytusie salicylowym.

Aby ułatwić sobie czyszczenie przyrządów, zaopatrz się w niewielką suszarkę – te, które służą do suszenia niemowlęcych butelek i akcesoriów są poręczne i będą świetnie się nadawać. Do tego kup niewielki pojemnik metalowy lub ceramiczny, w którym będziesz moczyć narzędzia w roztworze alkoholowym.

Po wysuszeniu przechowuj sprzęt w kosmetyczce. Jeśli masz kilka kompletów narzędzi, możesz używać woreczków strunowych, w których ułożysz gotowe zestawy potrzebne do pracy na paznokciach.

Urządzenia do sterylizacji akcesoriów do paznokci

Jeśli możesz pozwolić sobie na dodatkowe wydatki, kup sterylizator do narzędzi. Najpopularniejsze wykorzystują promieniowanie UV i wyjaławiają narzędzia w ciągu 45 minut. Z kolei te, które działają na narzędzia wysoką temperaturą, będą najtańsze.

Nieco droższe rozwiązanie to myjka ultradźwiękowa. Takie urządzenie przyda się szczególnie, gdy korzystasz z frezów, ponieważ nie wszystkie można sterylizować promieniowaniem UV lub działając wysoką temperaturą. Profesjonalny autoklaw kosmetyczny to wydatek rzędu kilku tysięcy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com