a
HomeDom i wnętrzeKupno mieszkania w Legnicy

Kupno mieszkania w Legnicy

Kupno mieszkania w Legnicy

Legnica nie należy do największych miast w Polsce, jednak liczba około 100 tysięcy mieszkańców sprawia, że miasto to należy niewątpliwie uznać za dosyć duże. Jak na tę wielkość miasta, mieszkania w Legnicy okazują się być wyjątkowo tanie. Okazuje się, że jest niewiele miejsc w całym województwie, gdzie można kupić taniej mieszkanie.

Dlaczego ceny są tak niskie?

O cenach mieszkań decyduje popyt na nie, jak i podaż, czyli to jak wiele mieszkań jest do kupienia. W największych miastach zwykle brakuje mieszkań, dlatego ciągle powstają nowe osiedla. Mieszkań w Legnicy jest jednak stosunkowo dużo, a ciągle powstają również nowe.

Ponadto, w Legnicy mieszkań jest również bardzo dużo na rynku wtórnym. Z tego względu, ceny używanych lokali są dosyć niskie, co zmusza także deweloperów do obniżki cen.

Należy jednak zauważyć, że zarówno na rynku wtórnym jak i na rynku pierwotnym powoli ubywa mieszkań w Legnicy. Dlatego też, być może jest to ostatnia chwila na to, aby kupić mieszkanie w Legnicy po tak atrakcyjnej cenie.

Czy warto mieszkać w Legnicy?

Mieszkania w Legnicy są tanie, jednakże, czy właściwie warto zamieszkać w tej miejscowości? Wydaje się, że wiele argumentów przemawia za tym, że jak najbardziej.

Przede wszystkim, w Legnicy jest wiele miejsc pracy. Miasto to leży w okręgu miedziowym, więc w pobliżu działa wiele firm przemysłowych, w których zatrudnienie łatwo znaleźć zarówno pracownikom fizycznym jak i umysłowym.

Ponadto, niewątpliwie, dla wielu osób duże znaczenie ma bogata historia miasta oraz dosyć duża liczba zabytków. W Legnicy bez dwóch zdań jest wiele urokliwych miejsc.

Co jeszcze przyciąga do Legnicy?

Oprócz dostępności miejsc pracy oraz dużej liczby zabytków są jeszcze inne argumenty przekonujące do tego, że kupno mieszkania w Legnicy jest dobrym pomysłem. Niewątpliwie, sama wielkość miasta jest przyciągająca. Miejscowości tej wielkości co Legnica łączą w sobie wszystko to co najlepsze w dużych miastach oraz w niewielkich miejscowościach.

W Legnicy są więc wspomniane już miejsca pracy, jest także dużo miejsc, w których można spędzać wolny czas. Nie brakuje tu barów i restauracji, są także ośrodki kulturalne, jak również szkoły i uniwersytety. Poza tym jednak, jest również charakterystyczny dla małych miast spokój i brak wielkomiejskiego szumu.

Artykuł powstał we współpracy z Modernbud

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com