a
HomeCiekaweMotorola wzrosła o 600%

Motorola wzrosła o 600%

Motorola wzrosła o 600%

Amerykański producent podał do publicznej wiadomości, że w drugim kwartale finansowym, firma sprzedała ponad 8,3 miliona telefonów komórkowych. Lwią cześć tej sumy stanowią smartfony – blisko 2,7 miliona. Tym samym, koncern zarobił 162 miliony dolarów! Wynik ten jest bardzo zaskakujący, gdyż w analogicznym okresie roku ubiegłego, Motorola mogła pochwalić się zyskiem na poziomie 26 milionów dolarów. Zarówno niezależni analitycy, jak również sam producent nie prognozował takich przychodów.

Co najciekawsze jednak, na doskonałą sprzedaż nie miało wpływu pojawienie się na rynku Droida X. Najnowsze dziecko Motoroli trafiło do sklepów po 30 czerwca, czyli po zakończeniu drugiego kwartału. W związku z czym, koncern przewiduje że kolejny kwartał może okazać się jeszcze bardziej rekordowy – prognozuje się podskoczenie wyniku o kolejne 30 procent. Kolejny odcinek opery mydlanej “Utracone zasięgi”- w roli głównej Droid X [wideo] Patrząc na działania marketingowe względem Droida X (załączony filmik) oraz na uwagę mediów poświęconą nowemu urządzeniu, można zaryzykować stwierdzenie że plany Motoroli mają dużą szansę na powodzenie. Wszak smartfony tego producenta, były na drugim miejscu (zaraz za iPhonem) pod względem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Ciekaw jestem ile naszych czytelników zakupiło telefon Motoroli w ostatnim czasie. Dorzuciliście się do doskonałego wyniku?

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com