a
HomeCiekaweNowoczesne metody mycia ścian i okien

Nowoczesne metody mycia ścian i okien

Nowoczesne metody mycia ścian i okien

W niektórych przypadka do lamusa już odchodzi mycie elewacji za pomocą myjek ciśnieniowych. Oczywiście nadal dokonuje się tego jeżeli mamy do czynienia z tynkiem, ale w przypadku różnych elewacji z tworzywa, kompozytów, czy w  przypadku powłok szklanych stosuje się mniej inwazyjne metody.

Mycie za pomocą szczotek z gorącą wodą

Przykładem będą tu szczotki z gorącą wodą, które delikatnie szorują powierzchnię, a pod wpływem ciepłej wody usuwany jest brud. Jeżeli woda w myjce jest filtrowana to na powierzchni nie osadzają się zabrudzenia, kropelki soli i nie pozostają suche plamy.

Niektórzy z nas zastanawiali się jak można myć wysoki budynek za pomocą takich szczotek? Jest na to sposób! Wymyślono lekkie teleskopowe uchwyty, wysuwane do wysokości aż 26 m, czyli nawet 8 piętra!

Tym sposobem taka firma jak SCO Clean Up myje wysokie budynki z poziomu gruntu. Nie wymaga to używania dźwigów, ani czasochłonnego stawiania rusztowań. Co ciekawe, jakość mycia też jest efektywna: znikają porosty, glony, a nawet duże, wieloletnie zanieczyszczenia. Oczywiście działanie tego typu myjek nie działa jak za dotknięciem magicznej różdżki. Im większe zanieczyszczenia, tym więcej czasu potrzeba, aby je dokładnie umyć.

Jeżeli będziecie państwo szukali sposobu na mycie elewacji i dzwonić po różnych firmach na pewno zadadzą Ci pytanie: „jak bardzo zabrudzona jest powierzchnia?”

Większość osób odpowiada tutaj po prostu: „nie wiem”, bo nigdy nie wiadomo co osoba po drugiej stronie słuchawki chcę usłyszeć.

Przede wszystkim profesjonalna firma

Profesjonalne firmy wykonują oględziny przed rozpoczęciem pracy. O ile cena mycia za metr kwadratowy jest zazwyczaj niewysoka, to niekiedy doliczane są opłaty za dodatkowe trudno dostępne miejsca. Mogą to być miejsca montażu wentylatora, kable, czy miejsca pod rynnami.

Dla naszej redakcji wyróżnikiem profesjonalnej firmy jest to, że potrafi też dobrze ocenić efekty swojej pracy i nie używa zbyt mocnej chemii. Inwazyjna chemia jest już przeżytkiem, którą zastępuje skuteczność omawianych tłumiących szczotek, albo substancje biodegradowalne.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com