a
HomeZdrowie i urodaNowoczesne zabiegi rehabilitacyjne dla każdego

Nowoczesne zabiegi rehabilitacyjne dla każdego

Nowoczesne zabiegi rehabilitacyjne dla każdego

Podczas trwania rehabilitacji mamy do czynienia z wieloma rodzajami ćwiczeń i zabiegów. Mają one na celu pomoc w powrocie do zdrowia. Każdy może być narażony na uraz kręgosłupa lub innych części ciała. Dlatego też po takim urazie należy niezwłocznie udać się do lekarza. Oto przykłady zabiegów rehabilitacyjnych, które są zalecane przez lekarza i fizjoterapeutę, na różne schorzenia.

Elektroterapia

Wykorzystywane w celu jej przeprowadzenia prądy diadynamiczne to prądy o niskim natężeniu. Mają działanie przekrwienne i przeciwbólowe. To połączenie prądów impulsowych o częstotliwości od 55 do 110 Hz. Pacjent odczuwa dyskomfort i niewielki ból podczas zabiegu. Przekłada się to jednak na znakomite efekty.

Interdyn to prądy o większej mocy niż prądy diadynamiczne, ale dla pocieszenia pacjenta, są o wiele dla niego przyjemniejsze. Prądy te w połączeniu ze sobą szybciej przebijają się przez skórę, pokonując jej opór. Na skutek takiego zabiegu naczynia krwionośne poszerzają się i poprawiają krążenie. Działanie tego prądu jest przeciwbólowe. Zabieg trwa od 15 do 20 minut. Pacjent przed takim zabiegiem musi pozbyć się z ciała rzeczy metalowych, takich jak kolczyki, pasek lub metalowe ozdoby.

Prąd Traeberta – zabieg ten wywołuje mocne drżenie mięśni. Jest techniką o silnym działaniu przeciwbólowym, działa też rozluźniająco na nasze mięśnie. Najczęściej wykonywany i zalecany jest dla osób, którym doskwiera ból kręgosłupa.

Laseroterapia

Biostymulacja laserowa to naświetlenie rejonu skóry, tam gdzie występuje ból. Zabieg ten przyśpiesza metabolizm, jest pomocny w leczeniu owrzodzeń i przyśpiesza gojenie się ran. Działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ta metoda leczenia wykorzystywana jest także w kosmetyce i dermatologii. Ma działanie odprężające i regenerujące. Terapia laserem wpływa też pozytywnie na pracę komórek, które odpowiedzialne są za odbudowę struktury kości.

Laseropunktura to naświetlenie wyznaczonych punktów na ciele. To działanie o niskoenergetycznym promieniowaniem laserowym. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i wspomaga regenerację tkanek.

Ultradźwięki – zabieg taki nazywany jest także mikromasażem. Ma on również działać przeciwbólowo. Ma za zadanie rozszerzyć naczynia krwionośne, zahamować stany zapalne i wspomagać przyśpieszenie wchłaniania siniaków i obrzęków.

Krioterapia – dzieli się na dwa rodzaje: zimne powietrze i ciekły azot. Te dwa zabiegi mają na celu schłodzenie miejsca bólu. Efektem tych zabiegów jest poprawa pracy mięśni, uśmierzenie bólu, zmniejszenie lub eliminacja obrzęków i szybsza regeneracja po kontuzji. Taką terapię stosuje się też dla pacjentów, którzy są poparzeni.

Ciepłolecznictwo to najstarsza metoda leczenia fizjoterapeutycznego. Polega głównie na stosowaniu żelów rozgrzewających. Działają one rozgrzewająco na miejsce bólu, rozluźniają mięśnie, zmniejszają ich napięcie.

Wodolecznictwo to szereg zabiegów, które można zalecać pacjentom. Są one oczywiście zależne od natężenia bólu. Spośród nich wyróżniamy takie zabiegi jak: masaż podwodny, bicze wodne, masaż wirujący całego ciała oraz masaż wirowy kończyn górnych i dolnych.

Więcej: http://www.mobilemed.pl/service/zabiegi-rehabilitacyjne-dla-seniorow/

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com