a
HomeCiekawePożegnanie z gondolą

Pożegnanie z gondolą

Pożegnanie z gondolą

Każdy spacer jest dla dziecka pasjonującą przygodą. Zmieniający się krajobraz, kontakt z obcymi ludźmi, dźwięki natury i miasta są dla malca nowością, którą pragnie obserwować i poznawać. Podziwianie otoczenia z perspektywy gondoli jest utrudnione, dlatego dziecko, kiedy tylko potrafi, stara się podnosić do pozycji siedzącej.  Kiedy jest najlepszy moment na wymianę gondoli na spacerówkę? Jaki model sprawdzi się najlepiej? Sprawdź!

Pierwsza spacerówka – kiedy?

Gondola jest pierwszym wózkiem, który służy dzieciom przeważnie do 5-6  miesiąca życia. Wożenie w gondoli o niskich ściankach dziecka, które siada, zmienia pozycję i wychyla się, aby popatrzeć na kręcące się koła, stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Kiedy dziecko może już samodzielnie siadać, konieczna jest wymiana wózka na spacerówkę. Nierzadko zdarza się, że niewielka gondola staje się dla dziecka za mała nieco wcześniej. Wtedy również wskazane jest kupno nowego wózka.

Funkcjonalne wózki spacerowe dla dzieci

Wybór odpowiedniej spacerówki nie jest najłatwiejszym zadaniem. Producenci wysokiej jakości artykułów dla dzieci oferują ogrom różnorodnych modeli różniących się designem, funkcjami, rodzajem kół. Aby wózek jak najlepiej służył Tobie i dziecku, podczas wybierania konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Wózki spacerowe dla dzieci powinny być lekkie i poręczne. Przechowywanie i wnoszenie wózka codziennie na drugie czy trzecie piętro będzie mniej uciążliwe, kiedy wybierzesz składający się z kompaktowych rozmiarów model o niskiej wadze. Ważne jest, aby spacerówka wyposażona była w daszek z nieprzemakalnego materiału z filtrem UV. Miłośnicy spacerów po lasach i wypadów za miasto zadowoleni będą ze spacerówki osadzonej na większych, pompowanych kołach.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com