a
HomeCiekaweProjektowanie graficzne menu pizzerii.

Projektowanie graficzne menu pizzerii.

Projektowanie graficzne menu pizzerii.

Tworząc nową markę lub zmieniając strategię identyfikacji wizualnej istniejącego już produktu, najczęściej stawiamy na stworzenie lub ulepszenie logo, czy strony internetowej. Znacznie rzadziej, natomiast skupiamy się na takich aspektach, jak to, z czym styka się klient już, korzystając z naszej firmy. Dlatego dziś zajmiemy się projektowaniem właśnie dodatkowego elementu, który ma ogromny wpływ na to jak firma postrzegana jest przez konsumentów. Menu naszego punktu gastronomicznego, restauracji, czy tak jak konkretnie w tym przypadku pizzerii.

Dlaczego menu pizzerii jest ważne?

Jeżeli stawiamy nie tylko na sprzedaż z dowozem przez Internet, ale też na to, że po prostu klienci będą wchodzić do naszego lokalu, stworzenie odpowiedniego projektu graficznego karty dań, będzie jedną z kluczowych kwestii dbania o jakość świadczonych przez nas usług. Menu pizzerii to wyjątkowy przypadek, kiedy jedno danie występuje w tak wielu odmianach, a na dodatek każdy składnik jest w nim ważny. Najgorsze co może zrobić pizzeria, to wywieszenie menu wyłącznie nad barem, a niestety jest to dosyć częsta praktyka.

Jak zaprojektować graficznie dobre menu pizzerii?

Graficzny projekt menu dla pizzerii może opierać się na wielu różnych ideach, jednak pamiętać należy, że dobrze jest trafić zarówno w grupę odbiorczą. Co to oznacza?

Pamiętajmy, że młodzi ludzi, ewentualnie rodziny z małymi dziećmi, to jedni z najczęściej odwiedzających pizzerię klientów. Pizzerie stają się miejscem spotkań nastolatków, którzy przychodzą do niej nie tylko na samą pizzę, ale też spędzić czas w towarzystwie rówieśników. Z tego powodu menu pizzerii powinno graficznie odpowiadać ich potrzebom. Białe kartki w ciężkich oprawach zostawmy restauracjom grającym na klasykę i elegancję, a w przypadku pizzerii postawmy na luz i szybkie, dobre jedzenie dostępne w lokalu. Dobrze sprawdzają się w takim wypadku lekkie menu, jedynie zalaminowane dla ich trwałości.

Grafiki na menu pizzerii.

Projekt graficzny menu pizzerii powinien, więc brać pod uwagę brak jako takiej okładki, a tym samym celować w atrakcyjność wizualną w całości. W tej chwili modne są wszelkie zdjęcia i grafiki ukazujące kuchnię, jako miejsce dla kulinarnych artystów, jak i osób dbających o swój jadłospis. Takie też można zastosować w projekcie graficznym dla pizzerii. Świeże warzywa, przyprawy i dodatki na tle rustykalnego blatu kuchennego? Momentami „oklepane”, ale mimo wszystko atrakcyjne! Sprawdzą się także wszelaki grafiki nawiązujące na przykład do Włoch (w końcu stamtąd mamy pizzę), będące nie dodatkiem do całości, ale jej tłem.

Nie traktujmy tego rodzaju grafiki w działalnościach różnego rodzaju po macoszemu! Wystrzegajmy się nudnych, bezbarwnych i całkowicie bez polotu spisów dań, a także amatorskiego tworzenia oprawy wizualnej z gotowych ilustracji, czy niskiej jakości grafik.

Źródło: https://zlapgrafika.pl/sites/projektowanie-logo-dla-pizzerii,71

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com