a
HomeTechnologiaPrzechowywanie substancji toksycznych – jak robić to zgodnie z prawem?

Przechowywanie substancji toksycznych – jak robić to zgodnie z prawem?

Przechowywanie substancji toksycznych – jak robić to zgodnie z prawem?

Przechowywanie toksycznych substancji jest codziennością dla wielu zakładów chemicznych, galwanicznych, farmaceutycznych. Polskie prawo do niedawna nie regulowało tego zagadnienia, przez co toksyczne związki były wylewane wprost do wód gruntowych czy do ziemi. Szybko zorientowano się jednak, jak kolosalne zniszczenia wiążą się z tym procederem. Od lat trwają liczne prace i badania dotyczące bezpiecznego przechowywania i utylizacji toksycznych odpadów. Jakie są najpopularniejsze rozwiązania tego problemu?

Zbiorniki na zamówienie

Od kilku lat w Polsce dostępne są specjalistyczne zbiorniki, dostosowane do przechowywania substancji toksycznych. Są one tworzone zazwyczaj na zamówienie, gdyż dzięki temu możliwe jest idealne dobranie konkretnych elementów poszycia zbiornika tak, aby był on odporny na działanie żrących kwasów czy płynów zasadowych. Wraz z zamówieniem klienci muszą określić, do jakich celów będzie wykorzystywany pojemnik. Istotne jest także, aby pojemnik był w określonych rozmiarach – zdarza się, że w przypadku niewielkich pomieszczeń pojemniki instalowane są dopiero u klienta, we wskazanym miejscu.

Gdzie sprawdzają się zbiorniki na substancje toksyczne? Najczęściej instalowane są one w zakładach petrochemicznych, chemicznych, galwanicznych, farmaceutycznych, zakładach przetwórstwa pasz zwierzęcych.
Czytaj więcej na www.prox.info.pl.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com