a
HomeCiekaweWłasny dom – zadbaj o to, aby był piękny!

Własny dom – zadbaj o to, aby był piękny!

Własny dom – zadbaj o to, aby był piękny!

Coraz więcej Polaków realizuje marzenia o własnym domu – najczęściej budujemy je poza miastami lub w pobliżu rogatek miasta. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z wszelkich udogodnień oraz cieszenie się względną ciszą oraz spokojem. W celu znalezienia idealnej działki warto poświęcić nieco czasu. Zazwyczaj szukamy miejsca w pobliżu parków, lasów, zagajników – musimy jednak zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju lokalizacje są znacznie droższe. Zwracajmy również uwagę na rodzaj gruntu, bliskość cieków wodnych – wszystko to będzie miało niebagatelny wpływ na osadzanie się domu oraz jakość życia w danym miejscu.

Projekt domu – co wybrać?

Zazwyczaj każdy z nas posiada w głowie wizję wymarzonego domu – wiemy, gdzie znajdują się jego okna, drzwi, taras, miejsce n nasz samochód. Rzeczywistość może okazać się jednak inna – wszystko zależy od tego, kto wykona dla nas projekt domu oraz czy posiadamy dostatecznie duże środki finansowe na jego realizację. Istnieją dwie możliwości dotyczące projektu domu. Pierwsza to oczywiście udanie się do architekta i zamówienie konkretnego projektu. W tej opcji możliwe jest przedstawienie architektowi naszych pomysłów, oczekiwań oraz pragnień. Praca architekta trwa kilka tygodni – w tym czasie będziemy musieli spotkać się z nim, aby dogadać szczegóły oraz wprowadzić ewentualne korekty.

Drugą opcją są gotowe projekty domów z drewna. Na polskim rynku coraz większym zainteresowaniem cieszą się usługi firm wyspecjalizowanych w tak zwanym budownictwie lekkim. Budowa domu kanadyjskiego znacznie odciąży nas finansowo. Ważne jest także to, że gotowy projekt od razu można zacząć wprowadzać w życie – dom z drewna może stanąć na naszej działce już po 3 miesiącach od rozpoczęcia prac!   Wśród gotowych projektów znajdziemy domy jednokondygnacyjne, piętrowe, z możliwością zaadaptowania poddasza i wiele innych.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com