a
HomeCiekawePrzydomowe oczyszczalnie ścieków – jak o nie dbać?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – jak o nie dbać?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – jak o nie dbać?

Bakterie do oczyszczalni

Proces naturalnego rozkładu i oczyszczania zawartości szamb, zbiorników bezodpływowych oraz latryn jest niezwykle ważny dla ich prawidłowego działania.

Dzięki stosowaniu odpowiednich produktów możliwe jest utrzymanie odpowiedniego poziomu rozkładu oraz bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników. Oczyszczalnie ścieków, szczególnie te przydomowe, nie wymagają wiele pracy. Konieczne jest jednak stosowanie odpowiednich preparatów, takich jak bakterie do oczyszczalni.

Jak dobrać bakterie do konkretnego rodzaju oczyszczalni?

Bakterie do oczyszczalni powinny być odpowiednio dobrane. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowników oraz ekologię. Należy wybierać produkty pochodzące od renomowanych producentów. Można mieć wtedy pewność, że dana mieszanka została odpowiednio skomponowana, jest bezpieczna w użytkowaniu oraz nie zniszczy naturalnego środowiska. Produkty zawierające konkretne szczepy bakterii powinny posiadać atesty. Wybierając dany preparat, można zapoznać się z jego zasadami użytkowania. Pamiętajmy: im prostsze dozowanie, tym lepiej!

Sposób dawkowania ilości preparatu najczęściej znajdziemy na etykiecie produktu. Warto zastosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać proponowanej przez niego dawki proszku.

Skąd potrzeba stosowania bakterii w oczyszczalniach?

Preparaty zawierające bakterie oraz enzymy pozwalają na stopniowe i bezpieczne rozkładanie zanieczyszczeń pozostających w oczyszczalniach czy szambach. Poza wspomaganiem procesu rozkładu bakterie niwelują także nieprzyjemny zapach. Niezwykle ważne jest stosowanie preparatów z bakteriami regularnie. Przy zaniechaniu tej czynności zbiornik może zostać przepełniony. W takiej sytuacji konieczne jest użycie znacznie silniejszego środka

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com