a
HomeCiekaweReklama przez bluetooth w Beverly Hills Video

Reklama przez bluetooth w Beverly Hills Video

Reklama przez bluetooth w Beverly Hills Video

ProxyAd S.A. wykorzystuje tzw. bluetooth marketing. Jest to sposób prowadzenia kampanii marketingowych poprzez technologię bezprzewodowej komunikacji bluetooth, z której korzystają praktycznie wszystkie nowoczesne telefony komórkowe.

Technologia bluetooth pozwala na komunikację w bardzo krótkim zasięgu – od 1 do 100 metrów, dlatego jej wykorzystanie w marketingu zwykle ogranicza się do prowadzenia kampanii dla pojedynczych punktów, np. sklepów, kin czy lokali gastronomicznych. Przykładowo, jeśli w swoim telefonie masz na stałe włączony bluetooth, to przechodząc obok witryny sklepowej możesz otrzymać na telefon informację, że właśnie trwa promocja i powinieneś tam zajrzeć.

Pomimo niewielkiego zasięgu skuteczność tego typu kampanii może być dosyć wysoka, przynajmniej jeśli chodzi o odbiór przesłanej informacji – któż bowiem nie spogląda na telefon, który daje sygnał o otrzymaniu wiadomości.

Jak informuje ProxyAd, do końca br. nadajniki wysyłające reklamę na telefony komórkowe zostaną zainstalowane we wszystkich 43 wypożyczalniach wideo sieci Beverly Hills Video (BHV) w całej Polsce.

Do tej pory ProxyAd współpracowało z BHV w ramach testu na terenie Warszawy. Pozytywne wyniki zdecydowały o rozszerzeniu umowy na całość sieci BHV. Nadajniki ProxyAd zainstalowane są w największych miastach w Polsce w starannie dobranych lokalizacjach.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com